| Ovidiu192837465 a întrebat:

stiti vreo metoda cu care as putea sa deschid un lacat fara cheia lui originala? M-am uitat la cateva tutorial pe Youtube in care foloseau agrafe dar nu sunt sigur daca functioneaza. Voi ce ziceti, ar functiona?
Daca nu, puteti sa-mi dati niste link-uri cu alte metode decat cea cu agrafele?
Multumesc happy

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu ceri sfaturi ca sa te apuci de ciordit?

| Ovidiu192837465 explică (pentru darrio2007):

Nah, este un depozit parasit de mult timp (5-6 ani) si nu cred ca mai exista ceva pe acolo. Doar vreau sa vad ce este in curtea lui. Nu sunt nebun sa intru in el... -.- Deci, ai vreo idee?

| Mayhem666 a răspuns:

Poti sa ii tragi un glont lacatului, si gata, e rezolvata treaba, sau poti sa incerci cu varful cutitului (pe asta am incercat-o si eu si a mers, am reusit sa intru in magazia unchiului meu si sa ii iau ceva de acolo) laughing

| untu a răspuns:

Din pacate, nimeni nu va poate arata cum poti sa deschizi un lacat fara cheie! Nu vrem sa incurajam hotii si sa creasca numarul furturilor! Cel mai bine e sa chemi un lacatus si sa deblocheze si sa-ti faca o cheie noua sau sa procuri de la magazin un lacat nou si cu cheie potrivita, dar sa ai mare grija sa nu mai pierzi! Sa stii serviciile unui lacatus de meserie buna nu va costa mult!

Răspuns utilizator avertizat