| Theodora292001 a întrebat:

Sunt din Constanta si sunt parte a unui cor si anul asta chiar am vrea sa mergem la colindat. Nu pentru bani, dar ca sa facem uz de... talentul nostru sa zic asa... pentru ca merita ca lumea sa ne vada si ne face placere.

Dar nu prea stiu in ce zone ne-am putea duce. Ca nu ne permitem sa pierdem timpul sa ciocanim la usi care nu ne deschid. Am facut asta anul trecut si nu a fost atat de amuzant. Deci cam ce zone din Constanta recomandati pentru mers la colindat? Si sa ne raspunda lumea...

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergeti la colindat la tara, ca acolo singur vi se deschide usa.
La oras, nu exista zone unde poti stii sigur ca lumea vrea sa va auda, sau vada.
O varianta este sa cantati pe strazi, in fata unui mall, in fata scolii sau in fata bisericii, asa cum fac cei din occident.

| sierra1 a răspuns:

Mergeti pe la rudele, colegii și cunoscuții componenților corului

| Crackman a răspuns:

Adunarea la piata ovidiu.
Langa muzeyi.
O sa vezi ca e mai ok.

| gothicbat a răspuns:

N-are rost.

| QuelQui a răspuns:

La mine in oras se merge pe strazi, printre blocuri si se colinda in grup. Nu deranjeaza cu sunatul la usi iar lumea se bucura. Puteti face asa, mai ales ca nu vreti bani. Faceti si voi o bucurie oamenilor si va faceti cunoscuti.

| valen71n a răspuns:

Mergeti ziua si colindati prin oras in locuri foarte populate, gen piete... Lumea va fi incantata de talentul vostru. Nu uitati nici de o costumatie adecvata, de preferat traditionala, conteza enorm! Succes!