| UnuCuSapca a întrebat:

trebuie sa confectionez pentru matematica câteva corpuri in spatiu care pot fi folosite ca material didactic. Se exclude din prima ideea ca as putea sa folosesc 'bete de frigarui' lipete cu pistolul de lipit
P.S. Trebuie sa sa fac doar un 'schelete' (sa se poată vedea in interior), deci doar muchiile facute.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cum ai fi lipit cu acel pistol, bete de frigarui care sunt de lemn?

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Probabil se referă la pistolul de lipit cu silicon fierbinte. Și eu confecționez machete din spatule de la farmacie. Se lipesc foarte bine.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok. Mersi! Ma gandisem la letconul clasic.

| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

laughing Si eu m-am gandit la letcon.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Faci din sarma zincata!