| JellyPie31 a întrebat:

Salut,TPU! Urmează să plec în vacanță si o sa călătoresc cu avionul.Am decis să iau doar un bagaj de mana, sub forma de troller care se încadrează în limitele de mărime.Intrebarea mea este:bagajul trebuie să aibă 10 kg doar continut,fără greutatea troller-ului, sau 10 kg cu tot cu continut si troller?
P.S Dau fundita

Răspuns Câştigător
| FABULOSUL6000 a răspuns:

10 kg cu totul, fara roti, manere sau bucati din bagaj care sa depaseasca dimensiunile.
Foarte important, fara parfumuri sau lichide mai mari de 100 mll, fara mancare perisabila, fara chestii metalice de dimensiuni mari. Daca ai laptop vezi sa incapa in bagaj pentru ca nu se accepta separat intr-o alta geanta.
P.s. La aeroport mergi cu 2 ore inainte, nu dupa ce se inchid casele de check in, ca nu mai deschide nimeni si te lasa pe acolo fara nici o problema.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu totul maxim 10 Kg.

suntserios
| suntserios a răspuns:

10 kg cu totul, logic, ca doar nu iti scoate careva hainele la aeroport sa le cantareasca

| mateia a răspuns:

Cu tot cu troller. Si daca poti, pune-i si un sigiliu de bagaje. E ieftin, vreo 30 si ceva de lei cinci bucati. In ultima vreme se "vamuiesc" si bagajel de mana in timpul zborului cand dormi sau daca nu ai loc sa-l pui chiar deasupra capului tau... Eu am patit lucrul asta anul trecut si de atunci m-am invatat minte. Plus ca sigiliile alea le-am folosit si la hotel, ca nu aveau safe. Cand am plecat din camera pentru o zi intreaga am pus sigiliul, am pozat numarul de identificare de pe el si am aratat poza la receptie. Daca-mi deschidea cineva valiza sigiliul nu mai putea fi inchis, si nici inlocuit, pentru ca fiecare sigiliu are un numar unic de identificare. Asa ca o folie cu 5 mi-a ajuns pentru drm dus-intors si pentru hotel (in cazul in care ar fi avutr safe era cel putin 5 euro/zi!). Se gasesc la toate oficiile postale, cred ca si in aeroport sau pe eMAG, astea...si la ei pe site: http://sigiliibagaje.ro/