| DANIEL72 a întrebat:

va rog sa ma ajutati si pe mine maine ma duc in tara cu avionul locuiesc in finlanda si nu am mai fost cu laptopul dupa mine. intrebarea este daca laptopul se pune la bagaje de mana precizez ca mai am o geanta cu haine tot la bagaje de mana si cate kg trebuie sa am in total la bagaje de mana cu tot cu laptop.VA MULTUMESC FRUMOS.happy

Răspuns Câştigător
| Neinteresant222 a răspuns:

Bagajul de mana trebuie sa aiba in jur de 10 Kg. si o dimensiune care este specificata pe pagina companiei aeriene cu care mergi.
Laptopul se pune la bagajul de mana, iar in aeroport....tot ce e electronic, (telefon, ceas, laptop etc) se pun intr-o tavita separata, pentru a fi controlate. Dupa aceea le poti pune in acelasi loc cu hainele, la bagajul de mana.

2 răspunsuri:
| dudeman13 a răspuns:

Depinde cu ce zbori, uitate pe site-ul lor pentru greutatea bagajului, si laptopul poti sa il pui unde vrei

| AndreeaCF a răspuns:

Buna! In bagajul de mana ai permis maxim 5 kg.
Numai bine!