| Eastwood a întrebat:

Salut TPU!
Vara trecuta am vizitat Cetatea Colt, de curand am terminat de citit cartea Castelul din Carpati de Jules Verne. In carte Jules Verne povesteste despre un tunel in apropierea Castelului din Carpati.
Vreau sa va intreb daca cei care au vizitat, acum cetatea in ruina, au dat cumva peste acel tunel.
Va multumesc!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o poveste literară, o ficțiune.

| Zuzu1991 a răspuns:

Sigur, am fost acolo cand s-a construit, si eu si prietenul meu Dracula big grin

| mihaela000ela a răspuns:

Jules Verne a vrut sa ne lase o opera literara, pentru ca geografica nu este.