| blackmambajdjfjfj a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un mijloc de transport urban. Mergand la scoala nu stiu ce sa aleg ( trotineta, pennyboard longboard etc ) dar sa il pot folosii si in timpul liber. Funda ( spune ti si de ce )

Răspuns Câştigător
| amadeo00 a răspuns:

Pennyboard e cel mai util, se ia in mana, prinde o viteza foarte mare, si este foarte avantajos fata de restul. FUnda?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu mijloacele de transport in comun, este mai ieftin si nu riști sa te accidentezi, foloseste metroul, este cel mai rapid mijloc de transport, si nu este atit de aglomerat precum autobuzele 335 sau 104.

| blackmambajdjfjfj explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu oricum mergeam cu autobuzul dar pana in statie e o distanta destul de lunga

| mihai69 a răspuns:

Eu consider trotineta ca fiind cea mai potrivită. Are și mai multă siguranță față de „plăci"; dacă iei una din alea „strong", poți face o grămadă de trick-uri și cu ea. Sau poți alege una care se pliază și ai aproape aceleași avantaje în ceea ce privește ușurința de a o purta sau pune la păstrat ca și pentru o placă.
Repet avantajul pricipal: având și ghidon, o poți manevra mult mai simplu și ușor, dar și te ții mai bine pe ea. Să mai spun că tot pe ghidonul ăla poți monta un far ca lumea și să mergi și seara cu ea, sau o goarnă cu care să avertizezi mașinile să se ferească din calea ta?winking

| Voro a răspuns:

Cu jetpack-ul, boss.

| Laurentiu017 a răspuns:

Role, skate, bicla