| CRITEL5 a întrebat:

Salut TPU,

vreau sa imi dati cateva idei ce pot sa fac in vacanta.
Nu prea stiu ce sa fac, va rog dati-mi niste idei.

FUNDA!
, pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| imsoweird a răspuns:

Sunt o multime de lucruri pe care ai putea sa le faci in fiecare zi din vacanta!
1. Ia un creion, un penson, multe culori si picteaza tot ce-ti trece prin minte, tot ce te inspira. Ai putea incerca sa-ti faci autoportretul.
2. Documenteaza-te pe internet despre gatit si ai putea incerca sa faci un mic desert. Niste briose delicioase, decorate cat mai indraznet. Ai putea face niste fursecuri. Din cate stiu nu sunt atat de dificil de facut. Pe langa asta, ai putea adauga un milkshake de banane sau de capsuni cu frisca si cu biscurti oreo deasupra. Poate o limonada cu menta, ceva?
3. Ia o carte draguta si citeste-o! Te va face sa te simti foarte bine!
4. Scrie! Scrie o poveste, o intamplare, orice. Fa-ti un jurnal! Poti adauga poze dragute si va iesi superb. Vei citi mai tarziu si-ti vei aduce aminte cu drag de aceasta vara.
5. Fa o plimbare de seara. Ia-ti un prieten si plimbati-va prin natura sau prin parc. Daca simti nevoia de a fi singur, ai putea sa iti iei castile si muzica cu tine. Poate chiar rolele sau bicicleta.
6. Invita-ti prietenii acasa si faceti un maraton de filme! Aprovizionati-va cu popcorn, chipsuri si suc si uitati-va la cele mai tari comedii. Poate chiar si un film horror mai pe seara.
7. Uita-te la tutoriale de dans pe youtube si incearca sa dansezi. Niciodata nu stii cum descoperi o pasiune din tine. Poti face chiar si cursuri de dans. Astfel iti vei ocupa vara cu ceva intr-adevar frumos.
8. FA CURATENIE IN CASA! ( Glumesc, dar uneori chiar merge rolling on the floor )
9. Decoreaza-ti camera in stilul tau! Te poti uita la tutoriale pe youtube cu lucruri dragute handmade de pus prin camera.
10. Fa-ti un caiet in care sa lipesti poze pe care le-ai gasit pe internet si ti-au placut foarte mult. Poti pune poze si cu tine.
Sa ai o vacanta supeeeeeer!

4 răspunsuri:
| Aimee33 a răspuns:

Buna! happy
-cumpara-ti o punga de popcorn si vizioneaza un film;
-asculta o melodii pe youtube gen''I'm happy''
-joaca jocuri de cultura generala(trivia) sau fa-ti cont pe un joc gen forum, cum ar fi ourworld happy
-citeste carti;
-dormi;
-deseneaza, picteaza.;
-compune o poezie in care sa-ti descarci sentimentele traite;
-organizeaza o petrecere cu prietenii;
-mediteaza(gandeste-te la apa, aer, la pamant...);
-fa ordine prin casa;
-daca ai frati/surori, joaca-te cu ei;
-coase;
-creeaza o noua tinuta;
-suna un prieten si discuti cu el toata ziua, ca sa treaca vremea...;
-confectioneaza lucruri:origami...;
-editeaza imagini, faci colaje cu ele, videoclipuri...;
-fa-ti un blog in care sa povestesti tot ceea ce faci si ceea ce simti;
-personalizeaza-ti tricoul ☺.
-iesi afara cu prietenii la un suc, stropiti-va cu apa big grin (ca doar e vara);
-organizeaza un picnic;
-poti sa-ti faci temele de vacanta.batting eyelashes
O zi frumoasa! kiss

| DariaHàhaa a răspuns:

Sa iesi cu prieteni, sa mergi la mare, la munte, in tari straine, sa dai petreceri, sa iesi in parc cu prieteni, sa mergi la piscina, etc. big grin Fundita?

| ccaattaalliinn a răspuns:

Pai. Poti iesi cu prietenii la un suc. Sa te duci la mare sau la munte... Sa dai o petrecerewinking

| belcea a răspuns:

Poti sa mergi la munte cu familia sau prieteni sau sa mergi la mare tot asa sau mai puteti facetiva o lista cu ce va place si nu ati facut si vara e lunga puteti face ce ati scris pe lista big grin