| MariusBoy2013 a întrebat:

Vreau sa-mi iau de craciun un PS dar nu stiu de care.

Am vazut pe youtube diferite filmulete de la gameri cu Gta5, Call of Duty, Minecraft, Battlefiled si alte jocuri need for speed etc.

Am observat ca unu are Xbox 360 altu Xbox one altul ps3 si ps4.

Am mai vazut ca aceste jocuri le joaca online, deci trebuie sa il conectez la internet si sa imi fac cont pentru acel ps ca sa pot juca jocurile online.

Asa acum faza e ca nu stiu ce sa-mi cumpar, nu stiu care e mai bun sau care e diferenta dintre ele.

Vreau raspunsul doar de la cei care se joaca pe ps sau xbox si sfaturi in legatura cu ele.Mersi

4 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

In primul rand xbox360 are hardware mai bun ca un ps3 dar are racirea de rahat, modelele xbox360 slim au si unitatea optica foarte slabe si se incing repede.
Nu are rost sa iti iei ps3/xbox360 caci de craciun va ajunge si in europa ps4/xbox one, in inca cateva luni se va mai si ieftini.
Daca ai bani nu merita sa iti cumperi o consola ci un pc bun big grin. Eu am un pc de 29 mil, acuma, caci cand l-am luat piesele ajungeau la 31mil si pe battlefield 4 am 70-120 fps la ultra tot si nici macar nu solicit placa video de sa o rup, caci ii pot si oc si atunci mai cresc fps-urile dar creste sansa sa imi stric ceva happy.
Eu am un xbox 360 fat 120gb il tin ca bibelou, ca sincer imi e lene sa il vand, dar nu ma mai joc deloc pe el, daca vrei imi spui unde in ce oras esti si la 7 mil primesti si 12 jocuri originale, xboxul nu e prea folosit... dar l-am mai demontat sa il curat de praf(asta ca sa stii ca are sigiliul dat jos).
Dar sfatul meu sincer e ori pc ori ps4/xbox one daca iei altceva doar strici bani... caci deja ps3/x360 e o consola de aproape 8 ani pe piata.

| AdyYy01 a răspuns:

Salut.
Eu am luat acum 4 zile un xbox 360 New System 250GB Hdd si azi mi-a venit si Gta V, de pe altex.
Sunt foarte multumit de el
Si acum am comandat si Hitman Absolute
Am facut cea mai buna afacere cu xbox-ul asta!
Iti recomand sa nu iti iei cu Kitnet doarece este mai scump cat si consola si jocurile, deci mai bine iei o consola fara Kitnet
Jocurile de pe Xbox sunt mai ieftine decat cele de pe SP3
Ca sa stii, Xbox-ul 360 Slim se modeaza mult mai usor.
Sfaturi nu am ce sa iti dau, totil vine de la sine happy
Succes

| andii4 a răspuns:

Sall, eu am PS3 si jocurile merg foarte bine pe el, chiar si alea online pentru ca iti poti baga cablu de net in spate la el si poti umbla pe net ca pe PC doar daca iti faci cont(este gratuit).Si poti intra in Playstation Store si poti descarca niste jocuri online gratuit gen EVE 2.Si pe Playstation Home poti sa iti faci un personaj si sa te plimbi prin mall-uri, pacuri de distracti si poti sa te intalnesti cu toti cei care sunt pe playstation home.
Mie chiar imi place Playstatin si cred ca o sa-ti placa si tie.

| Mihaila_Marian_2001 a răspuns:

Atat daca nu ti-ai luat inca iti zic eu sa iei ps 4 le intrece pe cele trei aproape in toate privintele