| anonim_4396 a întrebat:

Imi trebuiesc scuze ca sa nu ies afara. M-a invitat un baiat sa mergem in parc (NU ca o intalnire,ci ca iesire cu prietenii ca n-o sa fim doar noi o sa vina si altii pe care ii dispretuiesc). Faptul ca urasc persoanele cu care o sa ne intalnim e unul din zecile de motive ca sa nu ies afara. Am nevoie de o scuza mai serioasa,daca spun ca ma doare burta nu ma va crede, daca zic ca invat ca vine scoala va zice sa le fac altcandva.
Vreau o scuza mai serioasa, multumesc!

Răspuns Câştigător
| EuCeaANiumanui a răspuns:

Poti sa-i spui ca trebuie sa te pregatesti sa mergi cu familia undeva sau sa-i spui ca nute lasa afara pana nu-ti faci curat in camera
PS. Funda

11 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Mama ta(sau cineva din familia ta) e bolana si are nevoie de tine, sa ii mai duci apa, sa ai grija de ea...bla bla
Te duci in vizita nu stiu unde...adica o sa fi plecata atunci!
Sau spune-i ca a intervenit o problema personala...si nu poti veni.
Sau cel mai simplu si cel mai bine. spune-i adevarul! Ii spui sincer ca nu te vei simti bine in compania celor care vin..si gata! big grin
Bafta!

| Andruşcă a răspuns:

Scuzele cu "mi-e rau", "i-e rau lu` mama", "plec la bunica", "stau cu sora-mea" nu merg in nici un caz.

Trebuie sa fii credibila si sa nu ii spui direct. Vorbeste cu el chestii neimportante si schimba incet, incet subiectul ajungand sa-i spui ca nu poti sta mult diseara ca vine nustiucine la tine. Apoi mai dezvolti putin si il intrebi pana la urma daca nu poate alta-data ca oricum daca vii nu poti sta mult timp.

| わたなべ久美子 a răspuns:

Pai spune-i ca pleci cu parintii la cumparaturi.La mine a mers!

| R0CA19 a răspuns:

Doamneeeeeeeee, ce e asa de greu sa ii zici "frate, nu vreau sa vin ca n-am chef de idiotii care o sa fie printre cei care vin!"? Voi va complicati viata de parca ati mai avea si altele.

| R0CA19 a răspuns:

Doamneeeeeee, ce e asa de greu sa ii zici "frate, nu vreau sa vin ca nu ii suport pe unii idioti care o sa vina!"? Va complicati atat de mult de parca ar fi capat de drum cu voistraight face Spune-i ma in fata ce te ca** atat pe tinestraight face

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pffff si eu am aceeasi problema, adica am avut-o dar eu nu ma feream de el k hai k azi mie rau k maine sunt p stop sh din astea laughing ii spun direct ca nu imi place cu cine umbla. sau daca e o iesire in mai multi inti poti lua si tu vreo 2 prieteni. de ce nu? asa si tu. spune-i ca nu vrei sa iesi ca nu iti place de x sau y. daca nu vrei in acest fel si nu vrei sa iesi deloc, spune-i ca te-ai certat cu mama si i-ai promis sa nu mai iesi o perioada... sau... motive din astea. eu nu prea folosesc pentru ca ce nu imi place spun. la urma urmei viata e scurta

| BlackCinnamon a răspuns:

M'am certat cu mama in ultima secunda? sau i'am promis ca o ajut la ceva? ceva cu persoane oh go on ceva ce implica alte persoane intotdeauna merge, sau chiar si animale, doar sa nu fie persoane comune laughing animale nu cred ca au cum laughing.

| szzbun a răspuns:

Le poti spune ca pleci de acasa cu parintii sau cineva...

| Rishi2347 a răspuns:

Pai.poti sa-i spui ca trebuie sa iesi cu altcineva, ca trebuie sa stai acasa cu fratiorul/sora daca ai, ca trebuie sa te duci cu parintii tai undeva, sau poti sa-i spui ca esti deja plecat si nu ajungi acasa azi, in seara asta...sau poti chiar sa-i spui adevarul nu vrei sa te duci ca nu iti plac anumite persoane daca vrei mergem doar noi doi undeva, ne plimbam s.a ce faceti voi si dupa ne vedem fiecare de treaba lui. Sper ca ti-am fost de folos.Adevarul nu doare niciodata, Minciuna mereu.si defiecare data iese la iveala asa ca mai bine spui adevarul si asa te va inteleg mereu.

| Adellix a răspuns:

"Imi pare rau, o putem programa pe alta data? Mamei mele ii este foarte rau si sunt doar cu ea acasa..Si trebuie sa am grija de ea pana cand vine tata."
"Nu pot, imi pare rau.Ma pregatesc sa plec la bunici."
thinking
Sper sa te ajute ☺

| Dumitrescu_George_1970 a răspuns:

Poti sa spui ca ai o problema care nu-l priveste