| CatalinPorumb a întrebat:

Salut, unde este cea mai ieftina si buna shaorma din Cluj-Napoca? Daca stiti si pretul exact ar fi perfect, mersi!

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate nu crezi, dar este adevarat!
Daca faci 4 portii de shaorma cu compozitie foarte buna, atunci le poti face chiar tu, la tine acasa, de calitate si cu cost mic!
Retete gasesti multe, fiindca compozitia se poate varia ca la pizza.
Ingredientele necesare (lipie si restul pentru umplutura) le poti cumpara la supermarket-uri, cum sunt Kaufland sau Lidl, la pret accesibil, iar o portie gustoasa va costa intre 5 si 20 lei (in functie de ingrediente folosite).

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

Eu iau carne de pui direct marinata, doar o fac la friteuza cu aer, e vreo 20 RON/kg. Cu 4-500 de grame fac trei portii bine-mersi. Plus un cartof, un castravete murat, o lipie, ce mai cer mesenii.

| darrio2007 a răspuns:

Incearca in piata Mihai Viteazul.

| Simpatic a răspuns:

E o vorba cliseica care zice ca ieftin si bun nu exista, se aplica si la shaorma si la altele chestii

| sierra1 a răspuns:

Ieftin și bun - se cam exclud, eu zic să rămâi pe "unde este cea mai... buna shaorma"

| johnnny123 a răspuns:

Ceva imi spune ca "cea mai ieftina" si "cea mai buna" se cam exclud reciproc...

| CatalinPorumb explică (pentru johnnny123):

Ma refer undeva la sub 20 de lei

| Werrich a răspuns:

Uite aici un clip pe aceasta tema:
https://www.youtube.com/watch?v=jFF35tk3smQ

| nyoentox2002 a răspuns:

La noi în Huși, jud. Vaslui e 7 lei un hamburger, în alte părți sunt și la 8 și la 9 depinde, când ma duc la KFC un hamburger e 10-13 lei, depinde ce ii adaugi

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru nyoentox2002):

Iar acel hamburger de 7 lei e o mizerie sinistra pe care o poti cumpara cu vreo 2-3 lei sa ti-o faci singur... vezi alea ieftine din Lidl, de la frigiderul semi-deschis, de exemplu (linga Lasagna si wrap-urile alea de pui).

| SmaraldAlbastru a răspuns:

În ciuda celor spuse de către ceilalți, să știi că există ieftin și bun în același timp, deoarece foamea face minuni.
Pe de altă parte, în România nu există shaorma bună, că la mama ei acasă. Tot ce găsești este un amestec ordinar de chestii dubioase.