| donarcostica a întrebat:

Voi cum invatati pentru bac? Cum va organizati cum va luati fiecare lectie/povestire in parte pentru invatat? Cum sa incep? Am bacul in vara. Multumesc. Stimă.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cand l-am avut m-am concentrat mai mult pe materia cu care eram cel mai in urma, adica istoria, la romana am avut la clasa o profesoara super si cam invatasem fiecare lectie la timpul ei + multe recapitulari dictate tot de ea asa ca romana am pus-o pe hold pana prin iunie, doar eventual ce repetam la clasa, ma concentram doar pe istorie si la logica am facut pregatire si am avut o profa care explica genial si astfel imi ajungea ce faceam la pregatire ca invatam direct acolo ca intelegeam + imi gaseam timp sa fac si un test de bac la logica ori pe zi ori 3-4 pe saptamana si a fost mai mult decat suficient

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Bacul la noi e de rahat ca si sitemul de fapt deci cu alte cuvinte nu mai are rost frate + de asta cu bac s-au fara tot un salariu de rahat o sa ai asta depinde si de ce IQ ai, daca e ridicat avionul spre Suedia e al tau frate, bafta.

| bvzmsam a răspuns:

Eu am dat BAC-ul vara trecuta. L-am dat la romana, matematica si informatica. La romana am invatat particularitati si comentarii. La matematica am lucrat mult, iar la informatica am scris cod si am gandit logic probleme si per total am luat BAC-ul cu peste 8, 40.

| Elema0211 a răspuns:

In primul rand pune-ti un scop, si tine-te de el, sa stii ca chiar ajuta. Rezolva teste si modele de bac din anii trecuți, cu cat mai multe cu atat mai bine, astfel vei reusi sa observi ceea ce se dă mai des. Iti recomand sa imprimi cate un test la fiecare materie si acorda-ti cateva zile sa le rezolvi. Daca o sa faci asta constant la sigur vei trece prin toata materia. Te-as sfatui sa instalezi si aplicația Bac cu Brio, este super buna iar temele sunt explicite si clar împărțite pe capitole. Succes mare.