| ANCFH a întrebat:

Vreau să fac un gest frumos pentru cineva, însă am nevoie de ajutor. Acest cineva scrie versuri, și m-am gândit să filmez niște străini care să recite câte-un vers dintr-o poezie de-a lui, iar mai apoi să editez un filmuleț. Vreau să am filmuleţe din cât mai multe oraşe, localităţi. Vea cineva să se implice și să filmeze oameni cunoscuți sau pe niște simpli trecători? Vă mulțumesc frumos.

5 răspunsuri:
| Sabotu a răspuns:

Salut!
Eu nu locuiesc în România și mi s-ar părea interesant să pun francezi, belgieni, arabi și restul oamenilor ce mai găsesc pe aici să recite câte un vers în românește.
Dacă îți convine și ție ideea scrie-mi răspuns aici și apoi eu îți voi da mail-ul meu sau ce vrei tu ca să îmi trimiți poezia. happy

| ANCFH explică (pentru Sabotu):

O, ar fi perfect! E o idee foarte bună.

| Sabotu a răspuns:

Facebook -sabotu utobas
Mail -vladleon1997@yahoo.it

Aștept poezia și numele tău adevărat să știu cum să-ti zic...

| amy1nicole a răspuns:

Buna!
Ce vrei tu sa faci este foarte frumos din partea ta...dar ai spus ca acest cineva scrie versuri...Atunci poti sa ii cumperi o cutie in forma de inima si sa ii compui tu o poezie, iar in cutie pui foaia cu poezia si apoi acoperi cu niste bilute sau hartii multicolore micute! Nu stiu este ceva prea simplu, dar daca tu ii compui o poezie din toata dragostea o sa aprecieze mai mult decat sa filmezi pe cineva care sa-i spuna poezile cred eu!
Chiar daca cadoul nu este foarte impresionant este mai valoros fiindca este compus de tine!
O idee ca sa compui o poezie este sa ii scrii cand v-ati cunoscut, ce ai simtit tu pentru el chestii din acestea... sper ca te-am ajutat!

| ANCFH explică (pentru amy1nicole):

Nu locuim în același oraș. E la sute de km depărtare. Mulțumesc, oricum.