| EdwardHopper a întrebat:

Salut!
Vreau sa imi cumpăr o pereche de ghete (sau bocanci, nu stiu diferenta) de munte cu un budget de cel mult 500 lei. Cei priceputi in domeniul drumetiilor la munte, aveți cateva modele sa imi recomandat? Din câte am citit, cele din piele sunt mai rezistente, deci la genu asta ma gândeam. Daca nu aveti in gând modele, măcar 2-3 branduri sa imi spuneți, va rog. Poate existe niște firme mai puțin cunoscut, care produc ghete calitative dar la pret mai bun (fata de salmon spre exemplu). Despre firmă grisport, ce parere aveti? Sa aveți in considerare ca ghetele sa fie de 3 sez. Si ca voi practica drumetii de 2-3 zile (de aprox 5ori/an). Va mulțumesc pentru ajutor!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La Dechatlon gasesti ghete pentru drumetie foarte bune pana in 500 de lei. Eu de acolo imi cumpar, mai ales ca merg la munte de 3-4 ori pe an.
Drumetie nu stat la terasa cu fața la Crucea Eroilor si zic ca am fost la munte.

| johnnny123 a răspuns:

Salomon, Asolo, Scarpa, Garmont, La Sportiva, Mammut, The North Face. Și indiferent ce ți-ai lua, ideal ar fi să aibă membrană Gore-tex.

Dar sub 500 lei vei găsi numai dacă-i prinzi la o reducere. De exemplu ceva de genul ăsta: https://www.epantofi.ro/......-a937.html

| Ciprian92c a răspuns:

Uite aici un articol care te-ar putea ajuta

https://www.ainevoie.ro/cei-mai-buni-bocanci-de-munte-pentru-barbati/