| FilipAlin82 a întrebat:

Vreau să îmi iau și eu o bicicletă care să coste până în 1000 de lei. Mă gândeam la un MTB KREATIV DE LA AFISPORT. Ce îmi recomandați? Merci

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îți recomand aceasta bicicleta

https://www.decathlon.ro/bicicleta-mtb-rockrider-st-100-id_8400336.html

O dețin și spun ca este ok pentru cei fără prea multe pretenții. Într-o luna și jumătate de când o dețin am făcut pana de doua ori, dar și din vina mea pentru ca obișnuiesc sa trec peste borduri ca bula. Nu știu la off road cum este, nu am testat prin pădure. Am mers cu ea mai mult prin oraș, drum asfaltat și neasfaltat ( de camp) și am făcut un fel de downhill pe asfalt... Mi-am dat drumul din poiana Brașov pana în Brașov pe bicicleta :)) sunt nebun, știu. Mai ales ca este și trafic. Am mers pe acesta bicicleta cca. 1300 km. Este ok bicicleta și partea buna cu Decathlon care oferă garanție pe viata pentru cadru, pipa și ghidon. Și tot la ei ai atelier de reparații și întreținere biciclete.

Apropo, vezi ca este pe variante de culori... Eu am cumpărat pe verdele ăla, dar păcat ca nu am luat pe negru pentru ca am căzut cu ea și deja se vad zgârieturi vizibile pe cadru. In fine, cadrul oricum se mai uzează.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am uitat sa zic ca Decathlon oferă garanție 2 ani pentru piese de schimb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O românească pegas

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Plimba-te tu cu pegas. Mai bine de bani îți iei un MTB. La 2000 lei iei de la Decathlon rockrider 540 cu frâne pe disc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://m.emag.ro/......D4G1XSBBM/

https://www.decathlon.ro/bicicleta-mtb-rockrider-540--id_8379537.html

Uite diferențele. Un pegas costa 3000 lei. Au reînviat morții cu pegas ca să coste o avere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai eu ma plimb. Tu de ce nu te plimbi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Alta întrebare!

Răspuns utilizator avertizat
| MihaiPavel21 a răspuns:

Salut Alin! Eu îți recomand să-ți achiziționezi această bicicletă de la DHS(linkul îl ai mai jos).Eu cred că arată foarte bine și își merită banii!

https://m.emag.ro/......D0038ZBBM/

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaiPavel21):

Mda, dar vine demontata. Pedalele, șa, ghidon este cu totul demontat pentru ca asa ocupă mai puțin spațiu la curier. Dacă se pricepe în biciclete, își poate monta singur. Dacă nu, va trebuie sa mai plătească încă 100/150 lei la atelier sa monteze și sa regleze direcția și ce-o mai fi. E cam frecție la picior de lemn comenzile de biciclete de pe internet. Și eu am vrut sa îmi iau de pe pro bike, dar când am aflat ca îmi va fi livrat demontat, am renunțat.

| DeleanuValentina87 a răspuns:

Eu nu va recomand sa va luati bicicleta MTB. Mi-am luat de curand de la AfiSport MTB Kreativ 2605 / Dhs Kreativ 2605 și îmi pare sincer rău. Are probleme cu frânele. Apoi, șuruburile de la discul de frână din spate se slăbesc în timpul mersului, trebuie strânse mereu. Prețul este ok, însă din respect pentru cumpărător ar trebui să nu vină cu probleme… Atentie! E practic o bicicleta facuta de cei care fac si DHS-urile – deci cam aceeasi "calitate".

| raduealb a răspuns:

Si eu mi-am luat, am comandat bicicleta cu foarte mult entuziasm, pretul era ok, arata si bine, insa dupa ce ajuns la mine si am inceput sa o folosesc mi-am dat seama ca au fost niste bani aruncati aiurea… pedala a căzut când mergeam, iar suruburile se rup, suspensiile sunt praf si este incomoda la mers. Nu cumparati MTB KREATIV pentru nepot ca nu merita deloc, chiar daca gasiti ceva ff ieftin. DHS = AFISPORT. M-am prins si eu dupa… deci teapa happy. Dar m-am invatat minte, de acum inainte caut si citesc bine inainte sa ma arunc cu capul inainte, vorba nevestimii!