| AlexDorinel a întrebat:

Vreau sa ma apuc de sala ca mi-a zis varmiu ca-i smecher, dar nu prea am timp din cauza scolii... ce sa fac? Parintii ma lasa dar vin de la scoala la ora 18 si trebuie sa-mi fac temele si timp de sala... nema

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Cum vii de la scoala la 18? Asta e doar daca ai ore de dupa masa si daca e cazul atunci poti merge la sala dimineata.

Sportul e sanatos din toate punctele de vedere, te simti mai bine, dormi mai bine, o sa te poti concentra mai bine, o sa cresti mai inalt si o sa fii per total mai sanatos.

Nu zice nimeni ca trebuie sa mergi de 5 ori pe saptamana, 3 e mai mult decat sufieicent iar seara te poti ocupa de teme si invatat.

| adryang78 a răspuns:

Decât să investești în mușchi, ba să te mai și îndopi cu steroizi și să dai colțul de tânăr, mai bine investește în creier. Vezi-ți de școală și înscrie-te la un curs de arte marțiale (îți recomand Wing Chun sau Aikido, dar oricare altul e la fel de bun).
Îți va dezvolta atât corpul, cât și mintea, autodisciplina, autocontrolul și multe altele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru adryang78):

Majoritatea celor de la arte martiale fac sala (sau exercitii pentru masa musculara, gen tractiuni cu discuri legate de ei).

Poti sa investesti in muschi si fara injectii cu steroizi.