| selena10gomez a întrebat:

Vreau sa stiu cum pot lua melodi din calculator si sa le trimit pe telefon!
fundita+vot!

Răspuns Câştigător
| Chαяtreux a răspuns:

Ai nevoie de bluetooth sau cablu de date.
Pentru cablu de date:
ai nevoie si de un program. Depinde de telefon. Eu de ex. am Nokia deci folosesc Nokia PC Suite. Daca il ai instalat, la conectarea cablului de date, in My Computer, iti apare ceva legat de telefon. Intri in el, si apoi in telefon, si iti va arata unde vrei sa intri: in memoria telefonului sau a cardului. Intri, apoi mergi in folderul unde vrei sa pui muzica, o iei din calculator cu clik dreapta - copy apoi in folderul in care vrei sa o pui dai clik dreapta - paste.
Fundaa?!

6 răspunsuri:
| MDLNA a răspuns:

In primul rand la telefon trebuie sa fi primit si un "cablu " mai lung, un USB.
Il conectezi la telefon si apoi la calculator in spate si o sa iti apara ca la un CD pe ecranul PC-ului.
( Sau ca altceva. depinde de telefon )

Cred ca de asemenea va trebui sa instalezi tipul de USB care ti s-a dat la telefon.
Sa speram ca ai inteles ce am scris mai sus.
Funda?!

| Phineas a răspuns:

Poi poti sa le trimiti prin Bluetooth sau prin cablu de date de la telefon.

| ConnY a răspuns:

Cu un cablu de date

| AleX_4541 a răspuns:

Exista mai multe modalitati
a) Prin cablu de date, conectezi telefonul cu cablu de date la calculator intri in My computer si acolo o sa gasesti telefonul tau, iei muzica si o pui acolo.
b) daca ai bluetooth la tel si la calculator merge si cu bluetooth.
c)daca ai infrared la tel si la calculator poti baga si cu infrared.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| mihhai a răspuns:

Iti cumperi bluetooth pentru calculator sau cablu de date

| MadaKiss_4722 a răspuns:

Salut!
-este bluetooth pentru pc...iti activezi pe tel bluetooth-ul si ti le poti trimite
Este de cumparat la magazinele de telefonie.