| EcLipSa234232 a întrebat:

Salutare am o problema cu calculatorul fratele meu a scapat o bila in el si am desfacut unitatea si am luat bila insa nu mai mergea mufa pentru monitor asa ca am bagat monitorul in mufa de rezerva. problema e ca ieri in timp ce ma jucam s-a auzit sunetul de restart si monitorul a ramas blocat, am dat restart si s-a rezolvat. dupa inca 4 ore s-a dat restart si a fost nevoie de alte 5 restart-uri ca sa isi revina si dupa inca 2 ore nu a mai pornit se incarca pana la Windows XP si apoi isi da restart Am incercat sa aspir inauntru,am aspirat tot praful si am avut grija, toate piesele sunt la locul lui Am reparat al-2-lea ventilator la pc si l-am deschis a-2-a zi dar tot nu merge ce trebuie sa fac s-o rezolv? mai am vreo sansa sa salvez lucrurille din My Documents? Am o gramada de lucruri importante acolo.

2 răspunsuri:
| LucaTheodor a răspuns:

Ca sa salvezi documentele tale din My Documents le poti pune pe Stick. Dar nu programe legate de software si altele. Decat documente Word, Excel, foldere, setup-uri, etc. Daca iei Shortcut-ul el nu se va putea deschide in alt calculator, alt Windows, etc.

| EcLipSa234232 explică (pentru LucaTheodor):

Problema e ca nu pot deschide calcualtorul
Se incarac pana la windows xp si isi da restart.