| Dobitoc a întrebat:

Am si eu o problema mi se misca pc-ul foarte greu si se blocheaza mai tot timpul tin sa mentionez ca l-am formatat deci nu mai am nimic pe el oare am vreun virus troian? Si daca ce pot face sa scap de virusi.

6 răspunsuri:
| Dobitoc explică:

Nu este de la ram am 1 gb si 2. 2 procesorul dual core.Este vorba ca inainte imi mergea brici si am reinstalat windows-ul si am si formatat partitiile si tot asa se misca.

| ChRoM a răspuns:

In coltul din jos din dreapta ai mai multe programe deschise alea care nu iti trebuie poti sa le inchizi sa iti maresti viteza ...incearca asa

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Problema nr 1: Configuratie slaba. Win Xp sa ruleze bine ai nevoie de 2 Ghz si 512 GB RAM. Ai viteza mica la hard RPM.
Problema nr 2: Tie stricat win. Cand reinstalezi windowsul reformateaza toate partitiile.
Problema nr 3: Ca sa scapi de virusi, troieni, worms bla blah etcc...Ai nevoie de un antivirus. Recomand sa cumperi sau descarci o suita completa(antivirus, firewall, antispamm). Uite aici:
Avira! Internet Security
Nod32 Bussines Edition
BitDefender Internet Security 2010
Kasperky antivirus 2010

Nu folosi antivirusi gratuiti niciodata. In caz ca ai deja virusi, bagi antivirusu sa scaneze la sange calculatorul, in caz ca unul nu-i gaseste pe toti virusi incearca cel putin 3 antivirusi. baftawinking da si mie o funda

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Probabil nu tie activat dual core doar single core laughing duten bios si til activeaza

| SimpleWay a răspuns:

NU ai destui rami. Verifica felul tau da ram (ex: DDr2) si du-te la service si cumparar niste rami.

| zYpPeR a răspuns:

Iei un antivirus bun, cum ar fi Avast, dupa iei CCleaner, si scapi de erori, iar daca asta nu merge, ar mai fii o singura solutie, reinstalare windows!
Sper ca te-am ajutat. Bafta!