| re1111 a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot manipula pe cineva. Am auzit de o tehnica din masonerie de gradul 33... Dau o funda cat mine de mare... (am in jur de 1.70 )

Răspuns Câştigător
| 13Scarlet a răspuns:

Oratoria constă în a alege cuvintele potrivite la momentul potrivit, apelând la partea emoțională a oamenilor și plantând semințe în subconștientul lor. Sunt cărți de psihologie legate de treaba asta, dar ocolesc răspunsul direct și te aburesc, iar după ce citești cartea realizezi că ai rămas cu un zero barat.
Nu oricine are talent de orator, așa cum nu oricine nu are talent de a face blesteme, vrăji, ritualuri etc. Tot ceea ce îți pot recomanda este să citești "Tehnici de manipulare„ ale filozofului nord-american Noam Chomsky, care-ți dau o idee vagă despre niște strategii de manipulare.
Oricum, în mare ceea ce vezi pe net despre chestii oculte sunt false, fiindcă poți număra pe degete oamenii care chiar știu secretele Universului, și îți garantez că ei nu vor să împartă aceste lucruri cu micuții utilizatori de internet.

4 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Iti sugerez sa te faci placut si astfel cand vei vrea ca cineva sa te ajute cu ceva ii poti cere frumos si o va face, pentru ca esti un om placut. Dar daca tu speri sa violezi fetele sau ma rog, sa le manipulezi sa o faca cu tine, atunci sper sa nu iti iasa nimic. Manipulatorii distrug lumea...nu cred ca mai e nevoie de unul.
PStongueuteai intreba "Cum pot ajuta lumea?" sau ceva constructiv.

| 13Scarlet a răspuns:

Mai bine ai învăța oratorie, doar cu gura Hitler a schimbat lumea.

| re1111 explică (pentru 13Scarlet):

Imi poti da un link cu oratorie etc?

| 13Scarlet a răspuns (pentru re1111):

Oratoria constă în a alege cuvintele potrivite la momentul potrivit, apelând la partea emoțională a oamenilor și plantând semințe în subconștientul lor. Sunt cărți de psihologie legate de treaba asta, dar ocolesc răspunsul direct și te aburesc, iar după ce citești cartea realizezi că ai rămas cu un zero barat.
Nu oricine are talent de orator, așa cum nu oricine nu are talent de a face blesteme, vrăji, ritualuri etc. Tot ceea ce îți pot recomanda este să citești "Tehnici de manipulare„ ale filozofului nord-american Noam Chomsky, care-ți dau o idee vagă despre niște strategii de manipulare.
Oricum, în mare ceea ce vezi pe net despre chestii oculte sunt false, fiindcă poți număra pe degete oamenii care chiar știu secretele Universului, și îți garantez că ei nu vor să împartă aceste lucruri cu micuții utilizatori de internet.

| Iacob_Nicu_1995 a răspuns:

Uite un lunk cu Oratorie ------->>http://www.mmmconsulting.ro/....../index.php