| raduqu a întrebat:

azi mi-am luat un telefon Allview p5 quad si ce trebuie sa fac ca bateria sa tina mai mult? adica mai am 15 % baterie, si trebuie sa il las sa se consume de tot bateria pana se stinge telefonul? si dupa sa il tin la incarcat cat timp?

Răspuns Câştigător
| Bogdanovici24 a răspuns:

Trebuie sa-l lasi pana se descarca complet dupa care il tii la incarcat 16 ore.La orice telefon este indicat ca la prima folosire sa stea minim 16 ore la incarcat pentru buna functionare a bateriei.Bafta!