| Winners10 a întrebat:

Salutare. Intre orasele Cluj si Timisoara ce oras ati alege ca sa locuiti acolo? Daca se poate si cateva motive pro si contra. Seara buna.

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce activitate vrei sa faci in fiecare si in ce cartier sa locuiesti.

| Winners10 explică (pentru Bula):

Sunt la scoala de pompieri si o sa termin la anul... si vruiam niste pareri

| Adry05 a răspuns:

Clujul e mult mai scump dar mi se pare si un oras ceva mai tanar si vesel, sunt evenimente mai diversificate, ai ce sa faci, si-n Timisoara sunt dar parca sunt mai bine organizate in Cluj in + cred ca si centrul universitar din Cluj e mai bun.

| Baraumba a răspuns (pentru Adry05):

In Cluj sunt mai multe evenimente deocamdata pentru ca are stadion si sala polivalenta moderna, dar Timisoara a castigat titlul de capitala europeana a culturii in 2021 si se vor baga multi bani in evenimente acolo, plus ca se va construi in curand o polivalenta mai mare decat cea din Cluj.

| Adry05 a răspuns (pentru Baraumba):

Da stiu ca e, si inca ma intreb pe unde a intrat mita ca sa castige laughing)) glumesc, doar ca tot nu mi se pare ca merita titlul.

| RAY a răspuns:

Am auzit ca in cluj nu aveti tramvaie din 1969 ca in Timisoara sau cladiri istorice in pragul demolari, ti frica sa nu isi cada pe tine, de multe ori ne adunam sa tinem cladirile istorice in picioare cu fruntea noastra, cum sunt pasionat de istorie prefer Timisoara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e foarte bine la Brasov, orasul meu natal. Daca intrebi un moldovean "In care oras ti-ai dori sa locuiesti?" Iti va raspunde "la Brasov! ". Unde e mai bine decat la Brasov?

| Rotazi a răspuns (pentru anonim_4396):

Intr-un cinematograf brasovean, rula un film cu Stefan cel Mare. La un moment dat, in toiul luptei, Stefan striga: "Unde sunteti moldovenii mei?" Iar cineva din sala, da replica: "La Brasov, Maria Ta!".

| Rotazi a răspuns:

Oricare dintre ele. Ambele sunt scumpe. Dar se gasesc mai usor locuri de munca fata de alte orase.

| Winners10 explică (pentru Rotazi):

Nu e vorba de loc de munca. Asta e asigurat. Eu intre astea 2 as vrea sa aleg la final la repartitie cand termin scoala si vruiam niste pareri

| Rotazi a răspuns (pentru Winners10):

Personal, iti propun sa le vizitezi pe amandoua. Cateva zile in fiecare sa vezi ce iti place mai mult la unul sau la altul.

| SLexuS a răspuns:

Din punctul meu de vedere as alege Timisoara, aici fata de Cluj daca o lu-am pas cu pas e un fel de mini Bucuresti! si fata de alte orase poti face multe chestii! Sper ca te am ajutat

| Tobias78 a răspuns:

Timişoara... eşti mai aproape de Occident.

| GeneviveJ a răspuns:

Clujul e cel mai tare oras pentru studentie si dupa pentru ca ofera job-uri multe in multe domenii si mai ales IT si medical. Da, este un oras scump dar este frumos, bine pus la punct, si modern. Nu ai cum sa te plictisesti in cluj, oamenii sunt educati mai presus de toate si iti poti face prieteni usor.

| Baraumba a răspuns:

Timisoara, e putin mai sus din punct de vedere economic si e un oras mai frumos si mai bine organizat. Clujul e mai fain doar ca relief si imprejurimi.