| NYØ2002 a întrebat:

Pe 14 mai este,ziua mea și fac Majoratul! Nu vin multe persoane la ziua mea! Doar bunică-mea, matusa-mea (cu unchi-mi-a, vara-mi-a si vara-mea)
Deci poate să vină la ziua mea? Altii spuneau ca am voie doar cu 8 persoane la ziua mea! Este adevărat? Mama spunea sa o facem sambata si tot ma certam cu ea si ii spuneam ca degeaba fac ziua cand nu e ziua mea intelegeti? I-am spus ca ori fac ziua Joi (14 mai) ori nu o mai fac deloc si ca imi bag ceva in el majorat!

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Baga-ti ceva in el majorat. Maica-ta are dreptate. La majorat de obicei vin prieteni, colegi, nu neamuri. Fa-l sambata si invita niste prieteni.

| NYØ2002 explică (pentru darrio2007):

Nu prea am prieteni! Si ziua mea nu e chiar cum crezi tu!
Un tort de la cofetarie, grătar, suc, eclere(cred)

| darrio2007 a răspuns (pentru NYØ2002):

Păcat! Majoratul fără prieteni e ca o nuntă fără muzică.
La multi ani, de pe acum.

| NYØ2002 explică (pentru darrio2007):

Merci! Oricum prieteni nu mai exista in ziua de azi! Pe mine ma intereseaza sa fac majotatul fix cand e ziua mea ca sa pun si poze pe Facebook

| NYØ2002 explică (pentru darrio2007):

Eu daca fac nunta o fac fara lautari ca urasc lautaria si tot ce tine de lautari! Fanfara ewww! Cu toate ca taicamio e lautar! Ce comunista a devenit tara asta sa-mi bag pl!

| darrio2007 a răspuns (pentru NYØ2002):

Nu la lăutari m-am referit. Comunistă? Nici nu ai prins comunismul, asa ca nu stii cum este.

| Catrice a răspuns (pentru NYØ2002):

Pai da ca manele e la puteri ca doar suntem în secolul 21.
Ce cocalara a devenit tara asta.

| DeathIncarnate a răspuns:

Vad ca suferi rau de tot pentru majorat, mie imi pare o cretinitate majoratul in sine...ardeti banii parintilor pe NIMIC.
Daca tot faci 18 ani inseamna ca urmeaza sa dai Bac-ul, cu invatatul cum stai?happy

| NYØ2002 explică (pentru DeathIncarnate):

De abia trec clasahappyis in clasa a 11 a

| Cristina788 a răspuns:

Nu contează câți invitați vin la ziua ta, important e sa te simți tu bine nu ei.
Normal ar trebui sa te bucuri pentru că devi major, va fi o zi specială si o sa ai mai multă libertate

| Digikey a răspuns:

Daca nu ai prieteni exista un motiv.
Majoratul se face de obicei sambata din motive usor de inteles.
Doar rommi fac nunta joia. Daca tatal tau este lautar este clar.