| Braisono_Daniel_1988 a întrebat:

Salutare prieteni, cum pot ajunge de la gara de nord in centrul vechi in Bucuresti? O fi scump daca folosesc taxiul? Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Troleibuzul 85.
Nu folosi taxi iar dacă nu cunoști cât de cât metroul nu recomand sa te complici.
85 se ia exact din fata de la gara de nord, mergi înainte exact pe aceeași linie cu sinele.
Iei 85 pana la universitate. La universitate ajungi în centrul vechi intr-un minut.
Caută pe net traseu 85. E cea mai simpla varianta iar casa de bilete de ratb e exact la ieșirea din gara. Nu trebuie sa schimbi nimic și nu te mai complici

| Braisono_Daniel_1988 explică (pentru whatevernvm):

Mersi frumos, asta pare cea mai buna solutie.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu metroul

| Holiday a răspuns:

Vezi ca sunt taxiuri cu tarife de 1.39, 1,70 si 3.5 lei/km. Arata la fel doar ca au tarife diferite. Scrie pe usa tariful. Daca iei unul cu 1, 39 sau 1, 70 mai mult de 15 lei nu ar trebui sa coste. Dar vezi ca aia de isi fac veacul pe acolo incearca sa-i tepuiasca pe astia de ii simt ca nu cunosc orasul, fie iti propun direct o suma mult mai mare fara sa porneasca aparatul, fie te ocolesc.
Cel mai simplu e metroul. E chiar in fata garii. Il iei o statie pana la Piata Victoriei, apoi te muti in statia de pe magistrala 2 si il iei pe cel de Berceni 3 statii pana la Piata Unirii. De acolo mai ai 5 minute pe jos.