| wowmentol2 a întrebat:

Stie cineva cateva afaceri care nu necesita o investiție mare?
Prin mare ma refer la mii de euro. Celor ce vin cu cele mai bune idei dau funda!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cei care au cele mai bune idei nu le dau pentru o funda

| wowmentol2 explică (pentru suntserios):

A,iarta-ma tu sigur nu esti unul dintre ei

| suntserios a răspuns (pentru wowmentol2):

Nu, nu ma ocup cu afaceri. Si nu nu ma deranjeaza ca ai incercat sa fii srcastic cu asta incercand sa ma faci prost ca nu am idei de afaceri.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Prin mare te referi la mii de euro.
Prin mic te referi la cât?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vinde ceea ce produci.

| Wr3nch a răspuns:

Cam greu fara bani, iti trebuie in primul rand pentru acte daca nu vrei sa vina fiscul peste tinelaughing

| Vântulalb a răspuns:

Tricotaje manuale.
Investesti in 1-3 perechi de andrele (marimi diferite). Materialul de tricotat ti-l aduce clientul, ce-i place lui.

| TheMaker a răspuns:

Ideile de afaceri costă. Câți bani poți plăti pentru o idee?

| Vikings1996 a răspuns:

Poti sa faci bere artizanala, nu ai nevoie de multi bani la inceput daca nu vrei sa faci cantitati mari. Ai nevoie de orz(1, 2lei/kg) care trebuie sa ajunga malt, hamei(21lei/100g), zahar, fermentator sticle,... Sunt si kituri cu tot ce iti trebuie dar costa ceva mai mult. Casesti o gramada de retete pe net sau iti creezi tu una, mult succes!