| Mariuss29 a întrebat:

Salutare.
Tatal meu a primit niste Tichete de vacanta de la munca. Tichetele sunt de la Sodexo.
Intrebarile mele sunt:
1. Le pot folosi eu, fara a fi prezent el?
2. Cum se procedeaza cu aceste tichete? Se plateste direct la cazare cu ele?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 legal nu
2 da

| WhiteLife a răspuns:

Dacă nu ma înșel, când te înregistrezi undeva trebuie sa prezinți buletinul (nu știu dacă trebuie sa fie același nume și pe tichete și pe buletin, dar sigur persoana respectiva trebuie sa fie cel puțin majora). Te sfătuiesc ca atunci când mai treci prin Mall, sau printr-un centru comercial sa te oprești la ceva agenție de turism ce îți e în drum și sa întrebi. Ei sunt în măsura sa îți dea detaliile de care ai nevoie și vei avea un răspuns sigur.