| dariusradu a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.Acest Sistem Desktop PC : PC Maguay eXpertStation DP i3-4130/4GB/500GB, Intel(R) CoreTM i3, 4096 MB, Intel HD Graphics 4600; cu detaliile de mai jos :
Intel Core i3-4130 Processor (3M Cache, 3.40 GHz) Memorie: 4GB DDR3-1600, Placa video: HD Graphics 4600,
HDD: 500GB, 7200 rpm, 10/100/1000 Intel Gigabit LAN, 2xUSB 3.0, 8xUSB 2.0, Carcasa cu sursa 330W

Procesor:
Tip procesor: i3-4130
Model Procesor: Intel(R) CoreTM i3
Frecventa procesor: 3.4 GHz
Dimensiune cache procesor: 3 MB
Placa de baza:
Model placa de baza: Intel H81
Audio / Video:
Model placa video: Intel HD Graphics 4600
Memorie / Stocare:
Memorie RAM: 4096 MB
Capacitate HDD: 500 GB
Comunicatii:
Retea: LAN 10/100/1000 Mbps
Porturi: 2 x USB 3.0
8 x USB 2.0
Altele:
Carcasa: Tower

Dupa parerea voastra este un calculator bun pentru a putea juca jocurile noi aparute? Spre exemplu: far cry 3, watch dogs, assassin`s creed 4 black flag, gta 5, grid, last of us, dark si asa mai departe...

Raspundeti cat mai repede deoarece sunt indecis daca sa-l cumpar sau nu happy

Răspuns Câştigător
| sNex96 a răspuns:

E bun calculatorul, o sa iti mearga destul de bine. Te poti uita la cerinte de sistem pentru jocurile pe care le-ai spus si sa le compari cu calculatorul pe care vrei sa il cumperi.

6 răspunsuri:
| taken a răspuns:

I-ar fi trebuit o placa video dedicata si mai mult RAM.

| Randal a răspuns:

Ca sa fi mai sigur exista un site unde poti verifica http://systemrequirementslab.com/cyri intri aici si urmezi pasi succes

| OsOcAr a răspuns:

Normal ca da

| Anonim111111111111 a răspuns:

E total eronat ce spuneti voi. Nu o sa se joace jocurile pe care le-a spus el decat la LOW. Si s-ar putea sa-i faca figuri si la LOW si sa va zic de ce. Placa video nu este dedicata, este on-board. Placile on-board pe laptopuri au maxim 512mb. Eu am laptop Toshiba c55-a-16d Sattelite cu procesor i3, placa video 2GB si 4gb ram si am in pc far cry 3, reservoir dogs, assassin 4 black flag si gta 4. astea merg la very high. Bafta!

| dariusradu explică (pentru Anonim111111111111):

Nu este laptop, este pc.

| RaduMateo a răspuns:

Eu am unul i7 prima generatie adica 860 si merge de rupe... pe versiune 4 gb ram si 1500 gb hdd si o placa video de 550 gtx geforce Nvidia si merge Black Flag de rupe si far cry 3