| CristianCristian322 a întrebat:

am o mica problema...am un perus si de paste eu ma duc la tara la niste rude.nu stiu deloc ce sa fac cu el.ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| darielle a răspuns:

Nu poti sa-l iei cu tine?
Asa,va vedea si el cate ceva de la tara.
Crede-ma, papagalilor nu le place sa stea singuri.
Sau daca nu poti sa-l iei cu tine, roaga pe cineva sa aiba grija de el pentru cate zile esti plecat.

9 răspunsuri:
| Nevermindd a răspuns:

Lasă-l în grija unui vecin/prieten/coleg.

| Phantasmagoria a răspuns:

Daca ai un prieten bun il poti ruga sa il tina la el. Si eu am perus si cand ma duc undeva i-l dau prietenei mele cele mai bune; stie sa aiba grija de el pentru ca si ea are unul,dar nu e neaparat. Nu e greu sa ingrijesti un perus.
Daca nu este vreo problema, il poti lua cu tine, daca nu e prea lung drumul.
Sper ca te'am ajutat :*

| CristianCristian322 explică:

Drumul e cam ploiesti-smardioasa.rezista?

| CristianCristian322 explică:

Va multumesc mult pentru ajutorul acordat! Fiecare raspuns a fost correct in felul lui! Cei care nu au primit funda sa raspunda la o intrebare selectata din cele puse de mine si va primi!

| Cetateanulturmentat a răspuns:

Lasa-l la o vecina, baba vaduva cel mai bine, si cand te intorci cumpara-i o bratara sau un lantisor foarte sclipiricios nu stiu de ce dar asta le place lor...

Sau ia-l cu tine, daca e perus cu face probleme.

| Bella_6127 a răspuns:

I-al cu tinewinking sau lasa-l la o prieten[a] buna sa aiba grija de el cat timp esti la tarabig grin

| Alkaiba a răspuns:

Pai eu cred ca cel mai bine ar fi sa-l lasi la o ruda de a ta (ex. bunicii) sau la un prieten apropiat care este de incredere. Sper ca te-am ajutatwinking

| GeOrGy_3457 a răspuns:

Lasa-l la un prieten de incredere si responsabil...happy

| Sylvie_8051 a răspuns:

Ia-l cu tine.sau lasa-l la un prietenbig grin