| Pathy a întrebat:

happy Nu vreau sa sune rasist ce vreau sa spun dar, eu locuiesc intr-un oras care a fost linistit, populat de romani si maghiari care convietiuiau foarte bine impreuna si care si acum convietuiesc, doar ca au aparut inevitabil parazatii, TIGANII! De atunci oraselul acesta s-a dus de rapa. Un cartier a scapat doar sa nu fie ocupat de "catedrale" de a tiganilor, iar acum cateva zile, fatalitate, niste tigani au cumparat teren si incep constructia casei. Iar o alta familie de tigani vor sa cumpere terenul exact de langa noi. Toti vecinii suntem disperati si nu stim ce sa facem, ca primaria pare sa tina cu ei. Iar ca ultima solutie, stiu ca suna stupid, dar ei nu sunt superstitiosi? Sa le fie frica de ceva obiecte aruncate in curte sau ceva. Trebuie sa se teama si de altceva decat de locurile de munca. Daca aveti si alta idee cum am putea face ca nici un alt tigan sa nu puna laba in acest cartier, va rog spuneti. Multumesc anticipat si ma scuzati daca intrebarea pare stupida.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei nu sunt superstitiosi si nu le este frica, daca si-au pus odata piciorul undeva nu ies de buna voie.
Aveti ghinion, cred ca nu veti putea scapa de ei daca au toate actele in regula, ultima sansa o sa fie sa va mutati voi daca situatia se va inrautatii.

| Pathy explică (pentru anonim_4396):

Acte in regula pe naiba:-J problema e ca si daca am vrea sa vindem casa, pretu ei scade dramatic din cauza vecinutilor.