| LittleWolfLover a întrebat:

Salutare TPU, revin cu alta intrebare. Nu cu mult timp in urma am cumparat un memory stick, pentru a pune niste lucruri pe el. Problema e ca, atunci cand il introduc in computer, nu apare nimic la My Computer. Imi puteti explica de ce, va rog? Stiu cum se pune un folder pe stick, dar nu-mi apare la My Computer. Trebuie sa instalez ceva? Multumesc

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

In mod normal, daca ai instalat corect toate driverele nu are de ce sa nu mearga. Cu doua exceptii:
1.Stick-ul e defect. Rezolvare : incearca-l pe alt pc ca sa te linistesti:
2. Portul USB unde l-ai conectat e defect. Poate nu a mai fost folosit de mult si e plin de praf. Incearca sa cureti portul USB cu o pensula curata si sa sufli acolo, sau incearca alt port de pe panoul din spate al pc-ului.
Ca sa te linistesti incearca sa vezi daca ai instalat toate driverele. Click dreapta pe My Computer apoi mergi pe proprietati si pe "Device Manager". In Device manager, daca ceva nu e instalat corect e un minus in dreptul lui, sau ai un semnul exclamarii cu galben.
Succes!

| LittleWolfLover explică (pentru nashu40):

Multumesc mult, cred ca era putin praf pe el. Am introdus usb-ul de la telefonul mobil, l-am scos apoi am introdus din nou stick-ul. Acum merge. Multumesc inca o data happy

1 răspuns: