| Masonul a întrebat:

Salutare TPU,revin cu o intrebare pe configuratia asta:Intel celeron D, rami 4gb ddr3 placa video HD5450 2gb, imi merge windows 7 home edition? thinking plizz vreau raspuns rapid, multumesc anticipat >big grin

7 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Perfect o sa ruleze.

| ICEbalI a răspuns:

Da, iti merge windows 7 home edition happy

| Cattuzu a răspuns:

Depinde de frecventa procesorului, dar mai mult ca sigur iti poti instala si varianta Ultimate, unde este inclus un update pentru limba romana, sper ca te-am ajutathappy

| Masonul explică:

Pai la ultimate cere dual core..si nu imi merge...am vrut sa mi-l instalez, dar se bloca la instalarewinking

| ◄razvan► a răspuns:

Nu conteaza ce calculator ai windowsul se poate instala pe orice calculator.

| EdiT a răspuns (pentru ◄razvan►):

- procesor: 1GHz (32 bit sau 64 bit)*
- memorie: 1 GB(32bit)/2 GB(64bit)*
- spatiu pe hard disk: 20 GB*
- placa video: 128 MB (cu suport DirectX 9 pentru interfata Aero)*
Dacă ai un PC sub cerințele minime, nu-ți va funcționa cum trebuie, sau deloc.