| Flav a întrebat:

Salutare. Vreau sa stiu si eu cine a fost pe litoral la bulgari. Si daca a fost, in ce statiune, preturile cum au fost, daca plaja e frumoasa si curata, si alte detalii. As dori si link-uri cu oferte pentru. vara asta cine are mai multe informatii. Vroiam sa chem persoana de pe TPU. sa mergem mai multi la mare, dar noi nu suntem in stare sa ne intalnim la un gratar, ce sa mai spunem de concedii happy. Totusi, cine doreste sa facem o expeditie cu totii la mare, la inceputul lui august, ma poate contacta pe privat sau aici, ca ma ocup eu de organizarehappy
Rog seriozitate in privinta cu litoralul bulgar. Chiar as dori sa stiu cat mai multe detalii. Multumesc.

11 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu am fost cu ai mei anul trecut la sunny beach, am fost dezamagita. In afara de parasailing, nu a meritat nimic. Concediul ne-a costat cam 2000 lei pe toti 4, pentru 4 nopti. Cu all inclusive. Mancarea era cam la fel in fiecare zi, piscina hotelului era ok, dar cu foarte foarte mult clor. Statiunea plina de magazinase, baruri etc, plajele pline de scoici. Devenisera private si nu puteai sa stai pe spatiile care ramasesera publice si fara plata, fiindca acolo erau maturate scoicile. Asa ca ori inchiriam un sezlong cu 8 leva pe zi, ori o umbrela si stateam pe plaja. Personalul de la hotel era ok, nu am ce sa comentez aici, se facea curatenie zilnic, chiar daca lasam biletul cu "nu faceti curatenie" in usa. A, foarte greu sa te descurci daca nu stii cateva cuvinte in bulgara. Sunt foarte putini vorbitori de engleza, nici macar personalul hotelului nu intelegea ce intrebam. Ori comunicam prin semne, ori mai rupea taica-meu cateva cuvinte in bulgara. In concluzie, ori am nimerit cea mai nasoala statiune bulgareasca, ori... la pomul laudat sa nu te duci cu saculhappy Distractie placuta si sper sa aveti mai mult noroc!

| JackieSue a răspuns:

Si eu am fost la sunny beach ca si psiholoaga, dar m-a incantat.La hotelul majestic, 4 stele.Merita,as mai merge acolo la vara, nu aveam all inclusive, dar chiar a fost ceva.Ai vedere la mare si imprejurimile sunt superbe. Apa e curata, dar pe la 3-4 vin algelelaughing. Ti se face curatenie zilnica in hotel(am uitat sa mentionez) si dupa ce te-ai cazat te suna sa te intrebe daca iti place apartamentul.Cat despre mare...platesti sezlongul, te dai cu skyjetul cu parapanta si alte atractii.Adica mie chiar mi-a placut. E clar ca a fost si mana nemtilor pe acolo. Daca vrei lux de lux ...langa hotelul unde am stat e unul victoria... e superb ...are peretii din aur si masa e ca la hollywood.smug

| Lorenyk a răspuns:

Am fost anul trecut in Albena, la hotel Panorama. In jur de 20-30 milioane pentru 3 persoane cu all-inclusiv, adica restaurant-bufet, mananci tot ce vrei, cat te tine si totul e inclus in pretul biletului, nu dai niciun ban in plus. plaja a fost o problema, ca era departe, mergeam cu masina pana la plaja, dar asta fiindca a fost hotelul ales departe, insa sunt si hoteluri aproape de plaja. statiunea e super, mi-a placut mult!

| Lorenyk a răspuns:

Am uitat sa specific: sejur de 6 nopti

| Beatrice_6624 a răspuns:

Eu am fost in Bulgaria in statiunea Albena si preturile sunt ok, fata de Mamaia, am fost si in statiunea SF.Constantin si Elena si este foarte frumos ai unde sa te distrezi e supeb si la hotel ai toate conditiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost la Varna, am stat la pensiunea unui grec pe drumul catre Nisipurile de Aur. A meritat cazarea, gasesti de mancare bine pe langa plaja, mai vorbesc si romaneste chelnerii. Zona e frumoasa pe la plaja, ca orasul arata ca in anii '50.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi tare sa ne intalnim si sa avem in piept username si poza ca sa ne putem "depista" mai bine. happy
Am fost si eu la bulgari, in sunny beach parca dar decat un weekend in care am prins decat o zi de plaja si apoi shopping toata ziua, prin Varna, am trecut si pe la Nessebar, e dragut. Oricum nu se compara cu plajele de la noi, sunt mai curate si ei sunt mai organizati dar asta pentru ca strainii au investit acolo, au construit si inainte unele erau cu circuit inchis unde nu putea veni toata lumea, de aia au ramas acum hoteluri foarte bine facute. In rest de vizitat nu prea ai ce...happy dar de mers cu gasca e super.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Victoria Palace am stat eu dar a fost in septembrie la inceput, cu fetele, sa ne "facem de cap" big grin, dupa ce a plecat ala care ne-a adus bagajele de jos am tipat ca tampitele... laughing aveam baia mai mare decat camera mea de acasa, aveam plasma, combina, vedere la mare, balcon, 2 canapele, pat triplu big grin super misto... piscina super, hotel super.
Dar in perioada aia preturile erau super ok, fata de sezon...prea scump. happy

| yanny`s a răspuns:

Eu am fost in Rusalka si e super :X mi-a placut la nebunie[mai ales baietii de acolo]. Iar preturile sunt accesibile.

| victoria_8973 a răspuns:

Eu a fost anul trecut si crede-ma plaja e super... apa e curata... si preturile nu sunt ft mari laughing daca vrei sa te odihnesti acolo n-o sa regreti laughing

| alexa_7084 a răspuns:

Iti pot da detalii eu am fost acum 2 ani si ce sa spun a fost superb! Plaja foarte curata! Fiecare hotel avea piscina proprie, personalul foarte drgut fata de romani. Eu am fost in statiunea SanyBichi (sper ca am scris corect big grin ) Preturile nu le mai stiu big grin
Oricum eu iti recomand sa mergi in Bulgaria pentru ca e foarte frumos mie asa mi s-a parut big grin.
Sper ca ti-a fost folositor raspunsul meu big grin!