| OmulUmbrei a întrebat:

Salutari TPU. Saptamana viitoare o sa plec la mare in Bulgaria, la Nisipurile de aur. Drumul o sa fie cam lung (ma refer ca o sa dureze cam 8 ore sau mai mult). Problema e ca eu nu vreau sa dorm in autocar, imi puteti da niste idei ca sa imi omor si eu timpul drumului? Ce as putea face intr-un autocar?

3 răspunsuri:
| claudiua a răspuns:

Hmmm...thinking
1.Ai putea face poze la peisajele de pe drum.
2. Daca mai ai pe cineva cu tine poti juca ceva ex: carti, sah, table, daca ai dinacelea ultra portabile, ai mai putea juca fazan, ati mai putea discuta de una alta etc.
3.Citeste o carte.
4.Asculta muzica
5. Daca ai laptop ia-l cu tine, baga jocuri in el si joaca-te.
6.Deseneaza ceva
7. Uite-te la TV-ul autocarului, de regula cele mai multe autocare au si TV si poti urmari filme, documentare etc.
8. Poti vorbi la telefon cu un prieten.
Sper ca sfaturile mele ti-au fost de folos.

| hiperkevin a răspuns:

Depinde ai putea sa te joci pe telefon sau daca ai psp sa te joci pe el si chiar daca iti vine somnul si asa spalate pe ochi la fiecare oprire si alearga putin

| Merry3ux a răspuns:

Pai de exemplu daca ai laptop il poti incarca inainte sa pleci sa sa il iei cu tine.Stiu ca asta nu v-a tine prea mult dar poti incerca. Daca iti place sa citesti poti sa iti iei o carte, sau o integrama, revista. Daca astea nu te prea incanta poate sa asculti muzica la mp3-mp4 daca ai sau telefon ori radio. Scuze dar cam atat imi trece prin cap. Sper ca ti-am putut fi de folos!