| eubahhh a întrebat:

Sarsitul lumii pentru mine crying. daca aveti inima va rog ajutati-ma crying.

am o problema laptop-ul meu ACER ASPIRE 7720G.

marti seara am intrat pe net, totul bine, apoi l-am stins si m-am pus in pat.cand vin miercuri de la scoala si il aprind, se aprinde si imi apar linii pe ecran, si abia se mai vede scrisul, nu intra in meniu, doar se incarca windows-ul si apoi se restarteaza iar.crying crying. am scos bateria din el si l-am lasat asa timp de 24h dar tot asa apare cand il aprind crying

nu stiti cum l-as putea repara (eu daca se poate) sau macar sa recuperez o parte din ce am in el (poze, video, muzica, filme)?

va rog din suflet sa ma ajutati crying. sunt distrusa o parte din viata mea e in laptop crying. ps: am luat laptop-ul lui taicameo dar nu-i tot una crying

dau 10 funda daca trebuie! please help

2 răspunsuri:
| DontAsK a răspuns:

Pai e bine sa mergi la un service specializat.Inainte de asta incearca sa dai Repair, de pe cdul cu Windows(daca e vista, e foarte simplu). Avand in vedere ca are probleme la ecran, poate fi placa video(Acer au traditie in asta). Problema ta nu e chiar grava, pentru ca, probabil ai windowsul doar pe o partitie, asa ca o formatare nu va presupune pierderea celorlalte fisiere, poze, muzica, filme.(daca acestea se afla pe partitii diferita fata de cea a windowsului). E putin mai complicat, dar nu e o problema f grava.

Răspuns utilizator avertizat