| wizopo2 a întrebat:

Scriu o pagina de html si dau sa o salvez cu extensia. html, Dau pe ok, iar cand o deschid ca sa mearga pe IE imi apare din nou fereastra de notepad? Ce e de facut ca sa imi apara ca o pagina de site?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

O salvezi cu "save as..." (cred ca asa ai facut) cu titlul "nume.html". N-ar trebui sa se deschida cu notepad, dar daca totusi se intampla astfel, incearca sa deschizi fisierul salvat cu click dreapta pe el si alegi "open with...". Din lista selectezi un browser: IE, Mozilla, Chrome etc si vezi cum iti afiseaza.

2 răspunsuri:
| RegalusDekaron a răspuns:

Daca esti sigur ca ai salvat-o cu extensia html, dai click dreapta pe pagina unde e salvata open with si dai IE sau alt browser

| metamaniac a răspuns:

Verifica daca ai scris codurile html corect.