| X3RO a întrebat:

Se mai pot cumpara bilete de autobuz de la sofer daca au aparut acele aparate de bilete la fiecare statie?

Răspuns Câştigător
| Ana7807820 a răspuns:

Pentru autobuzele urbane si tramvaie nu mai e valabila metoda asta, pana si controlorilor le e interzis sa vanda bilete de ceva vreme
La autobuzele-naveta, poti sa cumperi bilet de la ghiseul semnalat sau de la sofer, desigur daca mai sunt locuri in masina sau daca ti-ai rezervat tu loc
Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Yuoia a răspuns:

Despre ce fel de autobuze vorbesti (urban, interurban) si mai ales despre ce oras? Pentru ca nu toate au aceleasi metode de taxare.