| Cristian0884df11 a întrebat:

Se poate lua tigara electronica daca e sub 18 ani? el s-a gandit atunci cand ii face certificatul de garantie sa dea buletinul mamei sale la vanzatoare si sa-i faca pe numele mamei sale... e posibil?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate și cu buletinul bunicii. Explici la vânzătoare că cumperi pentru bunica, care a dat în mintea copiilor (glumă).

| CarcotasulVesel a răspuns:

TEHNIC fumatul este interzis copiilor sub 18 ani dar NU SI VAPATUL, cand tragi din tigara electronica nu se numeste ca fumezi ci ca vapezi care este un lucru diferit, si NU e trecut in lege

asa ca in teorie, daca ai destule cojones (sa nu ma intrebi ce inseamna asta, mi-ar lua o luna sa te fac sa intelegi big grin ) daca nu vrea sa iti dea pe numele tau ca nu ai 18 ani poti sa faci scandal, chiar reclamatie la protectia consumatorului sau chiar la politie, pentru ca ei au o licenta ca sa fie vanzatori si asta inseamna ca au obligatia sa vanda oricui poate sa plateasca atat timp cat nu se incalca legea, si cum spuneam mai sus, nu se incalca nici o lege

| DOOOPX a răspuns:

Nu, nu este posibil ca acel "el" sa se folosească de buletinul mamei sale, e nevoie de cineva care a împlinit vârsta de 18 ani.

| Cristian0884df11 explică:

Ok va multumesc de ajutor uitat sa mentionez ca nu eu vreau doar un prieten care nu are cont TPU m-a pus sa pun o intrebare el ar vrea sa cumpere una fiind minor mi-a cerut ajutorulhappy multumesc

| Sarrya a răspuns:

Poti lua de pe internet si nu iti va cere nimic, doar numele si prenumele..si poti da comanda pe adresa unui prieten daca nu doresti sa vina acasa. In magazin exista riscul sa nu iti vanda, daca isi da seama ca ai sub 18 ani, insa nu iti cere varsta, ci doar numele.

| NumelePublicExistăînBazaDeDateNr2 a răspuns:

Din ce am văzut eu la Mall nu îți oferă nimeni ''certificat de garanție'' garanția în sine o reprezinta bonul de achiziție.