| catthshshshs a întrebat:

Se poate schimba formatul unei poze din BITMAP in alt format, spre ex JPG?

12 răspunsuri:
| baba a răspuns:

Da, se poate. Numai că poţi pierde din calitatea imaginii prin conversie. De exemplu orice imagine convertită în JPG pierde 20% din calitate în mod inevitabil.

| GabiCh93 a răspuns:

Bravo Crookedsight!

| crookedsight a răspuns:

Dap. Merge cam cu orice program grafic cu care deschizi pozele, inclusiv Microsoft Paint. Deschizi poza şi alegi Save As... Jpeg/Jpg

| crookedsight a răspuns:

Dap, merge cam cu orice program de deschis pozele, inclusiv Microsoft Paint, care se instalează odată cu Windows-ul. Deschizi poza şi alegi Save As... JPEG/JPG

| catthshshshs explică:

Gata, am gasit! multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa va zic una legata de asta. Aveam un amic si ma tot batea la cap, ca voia sa invete si el cite ceva fara sa deschida o carte. La un moment dat ma suna si ma intreaba cum sa faca un fisier BMP sa fie mai mic. Ii spun "comprima-l, fa-l JPG". Sta el putin si pe urma imi spune "Gata da sa stii ca are aceeasi dimensiune". "Nu se poate", "ba da, daca-ti zic". "Pai cum l-ai comprimat de are aceeasi dimensiune?" "I-am schimbat extensia din BMP in JPG" rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate ...cauta pe google. un program specific pentru el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da normal ca se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu nici eu asta vroiam si eu sa stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mere in photoscope