| anonim_4396 a întrebat:

Se pun multe întrebări?

Ce anume verifică ei?

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vai de capul tau daca nici atit nu stii traiască șpaga cu care ai intrat la facultate ca sigur nu ai intrat pe merit, cîti euroi ai dat mită?

| francut a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Iti dai seama ce fel de medici ies? Si mai au tupeul sa ceara "drepturi", salarii mari, ca de spaga nu mai vorbim.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru francut):

Exact, tu esti fată sau baiat? Ce varsta ai mersi.

| francut a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Hehehe, da' curios mai esti!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru francut):

C am da, te a deranjat intrebarea?

| francut a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nicidecum. Chiar m-am amuzat. Mai ales ca ii intrebi pe multi acest lucru. Am vazuthee hee

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru francut):

Si deci ce esti?

| francut a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Un franc mai mic.

| NLS a răspuns:

In prezentarea PowerPoint, trebuie sa fie cât mai puțin text(practic doar cuvinte cheie, cât mai punctat și structurat).
In rest, pui poze, scheme, tabele, schițe făcute de tine(dacă e cazul).
Și trebuie sa vorbești liber, conținutul prezentării va urmări bineînțeles documentația, însă nu trebuie sa torni cuvânt cu cuvânt ce ai scris în ea. Ajuta dacă înveți documentația bine, dar nu invata mecanic.
Întrebările puse vor fi bazate pe documentație dar și pe baza greșelilor sau omisiunilor /neconcordantelor din prezentare.
Urmăresc dacă au fost făcute de tine.
Ce trebuie învățat? După ce te-ai informat până-n papuci pe baza temei dezvoltate în lucrare, fii sigura ca 75% dintre întrebări au legătură strânsă cu aceasta afecțiune. Iar restul pot fi despre alte boli care sunt induse sau sisteme/organe care pot fi afectate în urma hipotiroidismului.

| Elena9328 a răspuns (pentru NLS):

Îți mulțumesc din suflet. Asta nu înțelegeam.

| francut a răspuns:

Tu ai ajuns la licenta si ne intrebi pe noi ce ai de invatat?! Cum ai reusit sa termini facultatea?

| Elena9328 a răspuns (pentru francut):

Nu e vorba de asta. Eu am întrebat dacă ceea ce e scris in p. point trebuie știut sau citit. Înțelegi?

| francut a răspuns (pentru Elena9328):

Inseamna ca ti-o face altcineva? Cum poti sa o faci si sa nu stii ce scrie acolo? Nu, nu ti se permite sa citesti lucrarea. O prezinti.

| Elena9328 a răspuns (pentru francut):

Sunteți bătuți în cap. Am specificat, trebuie citit sau învățat. Nu am trecut prin asta, că să știu. De aceea întreb. Știu ce scrie foarte bine. Ideea era alta.

| francut a răspuns (pentru Elena9328):

Da, noi viitorii tai pacienti suntem batuti in cap ca avem pretentia sa stii meserie! De parca nu se stie ca noi mergem la medic doar ca sa dam spaga. De tratat, ne trateaza Dumnezeu daca ne iubeste. Daca nu...
Peste o luna dai si doctoratul in medicina? Ca sa stim, sa ne pregatim cu documentatia pentru tine.