| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi cele mai tari bancuri pe care le stiti!

Răspuns Câştigător
| SMTHING a răspuns:

Se zice ca ghinionul este un soi de noroc care nu-si rateaza tinta. Eu sper ca, in cazul tau, sa faca o exceptie!

Un zambet pretuieste mai mult decat aurul, pentru al oferi nu ne costa nimic, in schimb in ochii celui ce-l primeste valoreaza mult mai mult.

Regulile elevilor:

Elevul nu copiaza, el se documenteaza. Elevul nu citeste bilete, se informeaza.

Elevul nu este neatent la ore, ci studiaza mediul inconjurator.

Elevul nu greseste, el isi pune la incercare profesorul.

Elevul nu chiuleste, e nevoie de el in alta parte.

Elevul nu fumeaza, el isi caleste plamanii.

Elevul nu doarme, ci reflecteaza. Elevul nu vorbeste, el gandeste cu voce tare.

Elevul nu mesteca guma, el isi intareste dantura.

Elevul nu injura, se descarca.

Elevul iubeste scoala, dar in timpul vacantei.

Un motan se plimba pe camp. O vaca il intreaba:

-Asa mic si deja ti-a crescut mustata?

-Si tu asa mare si tot fara sutien?

Intr-o seara, toti fratii Alinutei radeau, doar Alinuta plangea.

- De ce plangi Alinuta? intreaba tatal

- Fratii mei au aruncat-o pe mama de la balcon! spuse Alinuta printre suspine.

- Si tu de ce plangi?

- Nu am vazut faza!

Intr-o zi Alinuta ajunge la scoala dupa ce a lipsit cateva zile.

Profesoara: Alinuta de ce ai lipsit de la scoala?

Alinuta: A murit bunica.

Profesoara: Da de ce a murit bunica?

Alinuta: Ca a calcat-o autobuzul pe deget.

Profesoara: Si numai de atat?

Alinuta: DA, dar avea degetul in nas.

- De ce fug moldovenii dupa salvare?

- Ca sa pupe crucea

. De ce tin moldovenii tarnacopul linga televizor?

Cand se strica un canal, sapa altul.

Q: Ce face olteanul cand nu are ce face?

A: Se dezbraca si isi pazeste hainele.

Ai carte, ai cu ce så te stergi la cur.

Doamne, mare e gradina ta, poarta deschisa si prostii sar gardul

Cine-i harnic si munceste ori e prost ori nu gandeste

Cine fura azi un ou, si se lasa prins... e bou!

Omu' se naste prost, invata toata viata... si tot prost moare.

Ce-i mult strica si ce-i putin nu-i d'ajuns!

Cine ma scoala de dimineata are interesul sa ajunga departe inainte sa ma dezmeticesc!

Cum iti asterni, cum vine altul si se culca in locul tau.

De ce dorm oltenii cu ceasul` in gura?

- Ca sa le miroasa gura a tic tac.

De ce poarta oltenii pijamalele in patratele?

Ca sa joace puricii sah.

Moldovenii s-au hotarat sa faca o fabrica de cauciucuri.

Dupa ce au facut-o stateau ei in dilema, cum sa numeasca fabrica. Si zise unul:

- Hai sa-i zicim "pi buni", ca am auzit ca italienii au o fabrica "pi reli" si li merji tari ghini

Cum spun moldovenii la piureul de cartofi?

Barabuli batusiti

:Cum prezinta la TV o crainica moldoveanca o piesa a formatiei "The Doors"?

R: Si acushica urmiaza "Ansamblul Ushile"!

De ce se numesc moldovenii căciuli? Pentru că stau pe capul ardelenilor.

- De ce moldovenii isi vopsesc masinile rosii?

- Sa le ciocneasca de Paste.

- Cum se cheama pe moldovieneste filmul "Razboiul stelelor"?

- Galshiava pi shier

La Bucuresti, pe garduri nu mai scrie "Avem ciine rau", scrie "Este moldovean in gazda".

-Din ce este facuta o bomba?

Din ardeleni si moldoveni.

De ce?

Pentru ca ardelenii sunt prosti de bubuie si moldovenii se imprastie

Moldoveanul soseste cu intirziere la impartirea darurilor, iar Dumnezeu ii spune amarit:

- imi pare rau de tine, nu mi-a mai ramas decit frumusetea si prostia, fiule, ce sa-ti fac? Alege-ti.

- Apoi, Doamne, frumusetea-i trecatoare

Ie ce politaii scot pistolu si trag intr-o usa?

Rt ca scrie pe usa trage

Iare e cel mai usor sport?

R:-aruncarea cu privirea

Care e diferenta dintre un OZN si o blonda desteapta?

Tot auzi de ele, dar nu se vad niciodata!

Tata canibal si fiul canibal merg la vanatoare.

Vad o femeie grasa

-Tati, tati! uite mancare!

-Lasa, fiule, ca-i prea grasa.

Merg ei ce mai merg si vad o femei somaleza

-Tati, tati, fii atent ca asta-i slaba!

-Nu fiule, asta-i prea slaba.

Mai cauta ei ce mai cauta si dau de o femeie super

-No, acum-i momentu’ tati

-Nu fiule.Pe asta o ducem acasa si-o mancam pe mata.

sper sa-ti placa kiss

7 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Exista canibali vegetarieni? da.Si ce mananca acestia?
Marul lui Adam laughing

domnisoaraa... dansati? da sigur
atunci lasa-ma pe mine sa stau pe scaunlaughing

o familie de rromi se muta intr-un sat si fiul tiganilor se deuce la ascoala
vine fericit acasa iar taicaso il intreaba cum o fost mah la scoala?
oo pai foarte bine azi ne-a intrebat profesoara si numai eu oi stiut sa raspund
aa pai si-o ce te-o intrebat?
cine so besit laughing)

| georginika a răspuns:

Tatal intra in camera fiicei sale si gaseste o scriosoare pe pat. Avand deja ganduri negre, desface totusi scrisoare si citeste:

Dragi parinti,
Cu parere de rau va anunt ca eu am fugit cu noul meu prieten. Am aflat ce inseamna adevarata dragoste si el este un dragut cand gonim goi cu motorul cu toate piercing-urile, cicatricele, tatuajele care ii acopera tot corpul! Dar nu e numai asta. Sunt insarcinata si Ahmed zice ca vom trai fericiti in rulota lui din padure. Vrea sa avem multi copii, ceea ce stiti ca imi doresc si eu.
Am invatat ca marijuana nu face rau nimanui asa ca o crestem pe langa casa pentru el si prietenii lui care ne aduc toata cocaina pe care ne-o dorim. Intre timp ne rugam sa se gaseasca leacul pentru SIDA, in asa fel incat sa se faca si Ahmed bine. Sa stiti ca merita! Nu va faceti griji in ceea ce priveste banii. Ahmed a aranjat ca eu sa joc intr-un film pe care il fac prietenii lui Leroy si Jamal in pivnita. Deocamdata castig 50 $ pe scena, dar pot sa iau inca 50$ bonus daca sunt cu 3 barbati si un bonus de 100 $ daca se foloseste un cal. Ahmed a zis ceva si despre niste caini, asa ca am mai multe posibilitati. Mama, sa nu-ti faci griji pentru mine, de acum am 15 ani si stiu sa am grija de mine. Dupa cum vezi eu si Ahmed ne-am gandit la toate! Intr-o zi o sa trecem in vizita pe la voi sa va cunoasteti nepoteii. Ahmed chiar se gandea sa-si puna un atas la motor ca sa putem veni cu toti o data!
Va pup pe amandoi
Fiica voastra, Maria
……………….
PS. Tata, am glumit……… sunt la vecini, ma uit la TV.
Voiam doar sa iti arat ca sunt si lucruri mai rele in viata decat SA PIARDA ROMANIA IN MINUTUL 90 DIN NOU!

| SMTHING a răspuns:

Mesc love struck

| Asiryx a răspuns:

Cum se sinucide un melc? Se uita in priza.

PS : Sper ca te-ai prins big grin

| d33a a răspuns:

Trei lilieci stateau pe creanga, noaptea.
Pleaca unul in zbor. Se intoarce plin de sange pe fata.
Ceilalti: Unde ai fost?
Liliacul: Vedeti voi turma aia de oi?
Ceilalti: Da.
Liliacul: Praf le-am facut. Le-am supt tot sangele.

Pleaca si al doilea. Se intoarce plin de sange pe bot.
Ceilalti: Unde ai fost?
Liliacul: Vedeti voi cireada aia de vaci?
Ceilalti: Da.
Liliacul: Praf le-am facut. Le-am supt tot sangele.

Pleaca si al treilea. Se intoarce plin de sange pe fata.
Ceilalti: Unde ai fost?
Liliacul: Vedeti voi turnul ala de biserica?
Ceilalti: Da.
Liliacul: Ei, eu nu l-am vazut!

laughing mie imi place mult asta

| ediedi2009 a răspuns:

An arab at airport:
- Name?
- Abdul AlRazhib.
- Sex?
- Three to five times a week.
- No, no, I mean male or female.
- Yes, male, female, sometimes camel.
- Holy cow!
- Yes, cow, dog, even sheep.
- But isn’t that hostile?
- Horse style, doggy style, any style!
- Oh dear!
- No, no, deer run to fast!

| vio122 a răspuns:

Apropo de turismul rural, cativa turisti ii spun sateanului care le-a inchiriat casa :

- Bade, totul ar fi senzational, exceptand situatia deplorabila a grupurilor sanitare! Nu te poti duce linistit la veceu din cauza mustelor care roiesc si zumzaie intr-una!

- Apai, domnilor, ia mergeti domniile voastre sa va faceti nevoile, la ora pranzului, cand toate mustele alea se aduna in sala de mese!

Sotul meu e atat de religios, incat isi iubeste dusmanii!

- Nu mai spune ...Si cine-s dusmanii sai?

- Tuica de prune si curvele!

- Domnule doctor, taica-meu a trait nouazeci de ani! Credeti ca am sanse sa apuc si eu aceasta varsta?

- Fumezi?

- Nu...

- Bei?

- Niciodata!

- Inseamna ca-ti plac femeile...

- Niciodata nu mi-am inselat sotia...

- Atunci, de ce mama dracului vrei sa traiesti nouazeci de ani?!

> Doi preoti s-au decis sa mearga la mare in vacanta.

> De asemenea, au hotarat sa faca din asta o adevarata vacanta si prin urmare au convenit sa nu poarte nimic ce le-ar putea trada apartenenta la clasa clericilor.

> De indata ce au ajuns acolo, au intrat intr-un magazin si au cumparat niste camasi ultra-colorate, pantaloni scurti, sandale si ochelari de soare.

> In dimineata urmatoare, s-au dus la plaja, imbracati in hainele lor turbate.

> Pe cand stateau tolaniti in sezlonguri, savurand fiecare bauturica, soarele si peisajul, o blonda mortala, topless si cu mini-bikini venea catre ei leganandu-si ametitor soldurile.

> Bietii preoti au ramas cu ochii holbati pe "dotarile" incredibile ale femeii.

> Cand sa treaca pe langa ei, ea le-a zambit si le-a spus:

> -Buna dimineata, Parinte, buna dimineata Parinte, adresandu-se fiecaruia separat. Apoi s-a indepartat.

> Cei doi au ramas blocati. Cum oare si-a putut da seama blonda ca ei sunt preoti?

> A doua zi, s-au dus din nou la magazin si si-au luat niste haine si mai socante decat cele din ziua precedenta. Atat de tipatoare, incat le puteai auzi inainte de a le vedea. Si astfel, cei doi s-au asezat iarasi pe plaja in sezlonguri, bucurandu-se de atmosfera de vacanta.

> Dupa un timp, aceeasi blonda superba, topless, purtand un tanga minuscul, se indreapta catre ei.

> Din nou, le zambeste, le adreseaza cate un "buna dimineata, Parinte" si se indeparteaza.

> Unul dintre preoti, nu mai poate suporta si striga:

> -Doar o clipa, domnisoara.

> -Da, raspunde aceasta.

> -Uite, noi chiar suntem preoti, si suntem fericiti cu asta, dar, pentru numele Domnului, spune-ne, cum ai putut stii ca suntem preoti fiind imbracati asa?

> -Parinte, raspunde ea, sunt eu, maica Aglae!

Un mos si o baba, sot si sotie mor intr-un accident si ajung in Rai.

Acolo ingerul de serviciu ii duce pe o plaja plina de palmieri si cu o casa superba si le spune:

- Acum tot ce aveti de facut in Rai este sa stati aici si sa va bucurati de toate.

Mosul se intoarce catre baba si ii zice:

- Vezi ce proasta ai fost? Puteam sa fim aici de 10 ani dar nuuuuu... tu vroiai sa mancam sanatos.

Cele trei mari dorinte ale barbatului:

1.sa fie asa frumos, cum crede maica-sa ca e!

2.sa fie asa bogat, cum crede fiu-su ca e!

3.sa aiba atatea femei, cat il suspecteaza nevasta-sa ca are!

Un tip intra intr-un wc public. In cabina alturata un alt tip constipat, se forteaza destul de zgomotos.

Primul tip, terminand ce avea de facut, la iesirea din wc, din reflex, stinge lumina, moment in care se aude un urlet infiorator. Curios, se intoarce, aprinde lumina si intreaba pe cel din wc ce s-a intamplat. Acesta, speriat ca naiba, raspunde:

- 'tu-i maica ma-si, am crezut ca mi-au sarit ochii!

La o masa intr-un bar, statea un nene care dadea pe gat pahar dupa pahar. De fiecare data cand termina un pahar, se uita in buzunarul camasii. Intrigat, barmanul l-a intrebat:

- De ce va tot uitati in buzunarul camasii dupa fiecare pahar?

- Am acolo o poza cu nevasta-mea. Cand mi se pare frumoasa, ma duc acasa!

Un bãrbat se duce la doctor si zice:

- Doctore, nu stiu ce se întâmplã: când dau gaze, ele nu miros!

Doctorul îi cere sã mai tragã unul; pacientul trage un vânt serios, apoi doctorul dispare un timp, dupã care se întoarce cu un bãt lung, cu un cârlig în vârf.

- Vai, doctore, ce o sã faceti cu bãtul ala?

- O sã deschid geamul! Problema ta e la nas!