| MBG a întrebat:

Spuneti-mi niste intrebari de logica mai amuzante

Cum ar fi:

"Cand a murit Stefan Cel Mare?

Raspuns: In ultima sa batalie

"Unde s-a semnat Actul de independenta? (Nu mai stiu sigur cum era intrebare)

Raspuns: In josul paginii

"8 oameni au construit un zid in 8 ore... dupa ei au incercat 4 oameni sa construiasca zidul...cat timp le-a luat?"

Raspuns: Deloc... daca lau construit aia 8

Cele mai faine FUNDITA

13 răspunsuri:
| AnaAmalia31 a răspuns:

Ce culoare are cutia neagra? Raspuns : portocalie
Cat a durat razboiul de 100 de ani? Raspuns : 106 ani
In ce zi suntem? Raspuns : raspunsul poate fi multiplu

O chestie tare :
Scrie orice mai jos :
Raspuns : orice

| Nymeria a răspuns (pentru AnaAmalia31):

De ce e portocalie?laughing)) nici cum nu-mi dau seama

| AnaAmalia31 a răspuns (pentru Nymeria):

Pentru ca asa e ea laughing)

| Nymeria a răspuns (pentru AnaAmalia31):

No da cum? care e logica, explicalaughing) atunci care e culoarea cutiei albe? raspuns:rosulaughing))

| AnaAmalia31 a răspuns (pentru Nymeria):

Ma refeream la cutia neagra de la avioane....care se cheama cutie neagra, dar culoarea ei este portocalie...straight face

| Nymeria a răspuns (pentru AnaAmalia31):

Ciudata logicalaughing

| AnaAmalia31 a răspuns (pentru Nymeria):

Nu e logica mea, chiar asa sunt cutiile avioanelor straight face

| avrika07 a răspuns:

Stefan cel Mare cel mare ridica sabia de ce o ridica? de miner> Intr-o camera sint cinci emo dc unul nu plinge?>>>>>>>>de ce ciriie cioara in zbor? schimba vitezele >>>>>>>>>>cum se numesc rudele papei?> paparude >>>>>>>>un american care traieste in NEW YORC poate fi inmormintat in Florida /? nu fiinda traieste >>>>>care este asemanarea dintre un ozn si o blonda desteapta >? toti auzi de ele si niciodata nu le vezi >ce zice un elev cind vine de la tabla? am vazut moarte CU OCHII

| JiHyun a răspuns:

De ce nu pot citi scrisoarea a 3-a de Mihai Eminescu?
Raspuns:Ti-am zis ca nu poti citi scrisorile altcuiva!

| cristinapasager a răspuns:

In primul rand, Stefan cel Mare a murit acasa, de septicemie, nu intr-o batalie.
In al doilea rand: I:Cum scoti un negru din Marea Rosie? R: ud

| MBG explică (pentru cristinapasager):

Am incurcat si eu omu laughing

| Steve_Vintila_1997 a răspuns:

O masina mare merge un drum. La un moment dat trebuie sa treaca de pod dar masina e mai mare decat podul cu 2cm. Ce trebuie facut?
R:desumfli 2cm-3cm din roti