| liviu1234 a întrebat:

Spuneti-mi plz niste bancuri scurte Funda la cele mai multe bancuri

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-De ce barbatii sint cu constiinta impacata?
-Pentru ca nu o folosesc niciodata!
Acesta este bancul zilei (azi) in presa franceza.

| snzpaul a răspuns:

De ce blondele nu stiu sa scrie 11?
Ca nu stiu pe care 1 sa-l puna in fata.

De ce blondele se invart cand fac dus?
Ca se spala cu wash&go.

2 blonde fericite intr-un bar, barmanul le intreaba, de ce sunt asa fericite, la care ele fac ca o terminat un puzzle in 6 luni, dar pe el scria +3 ani.

| Dinamovistul101 a răspuns:

-Mami! Tata iar s-a imbatat!
-De unde stii?
-Barbiereste oglinda din baie.

Un motan se plimba pe camp. O vaca il intreaba:
-Asa mic si deja ti-a crescut mustata?
-Si tu asa mare si tot fara sutien?

| Raspundd a răspuns:

-Dumnezeu, cat inseamna pentru tineee. 1000 de ani?
-O secunda.
-Dar 1000$. Un leu
-Imi dai si mie un leu?
-Asteapta o secunda.

| IrinaSinzianu a răspuns:

Buna! Ai aici bancuri scurte. http://bancuri.cere.ro/Scurte-30.html

| Alexander5 a răspuns:

Băse era pe moarte…. Şi moartea mai vroia o dată!

- Ce face barza, după ce aduce copilul?
- Se face mică şi se întoarce în pantaloni!

Î:Cum se numesc dacii care gândesc?
R:GânDaci.

Î:Ce regretă femeile după căsătorie?
R:Că pentru un carnat au trebuit să ia tot porcul

- Poate o femeie să-l facă pe un bărbat, milionar?
- Da, dacă el e miliardar!

Două vaci discutau. Prima spune: – Muuu!
Cealaltă răspundesickVăi, tu! Mi-ai luat vorba din gură!

După cutremur:
- How zgudu you do?
- Tencuiesc verry much!

- Ce iei cînd te doare capul?
- O aspirină.
- Şi cînd te dor picioarele?
- Tramvaiul.

Î: Care este diferenţa între un ţânţar şi o femeie?
R: Pe ţânţar nu trebuie să-l ţii de cap când suge!

- Mamă, mamă, de ce împingem maşina în prăpastie?
- Taci din gură, altfel se trezeşte tata…

- De ce nu se spală militzienii pe dinţi?
- Că nu le încape sapunu’n gură.

Un vânător intră într-un magazin de profil.
-Nu va supăraţi, pantaloni de camuflaj aveţi?
La care vânzătoarea disperată:
-AVEM! DAR NU-I GĂSIM!

2 pereţi vorbesc:
-Ne întâlnim la colţ!

-Ştiţi cum se uită o raţă în beci?
- Iei raţa, o duci în beci şi o uiţi acolo…

-Ce e mic, negru şi bate la uşă?
-Viitorul.

Cum se numeşte secretara însărcinată cu şeful?
BOSS’UMFLATĂ!

Ce caută un bărbat la un prosop?
R: partea uscată
Dar la o femeie?
R: partea umedă

Cum dai unei femei mai multă libertate de mişcare?
-Măreşti bucătăria!

| Lola2013 a răspuns:

Parintii se duc cu fata lor la doctor si ii spun ca fetita lor zambeste incontinuu, la care doctorulcall mered ca trebuie sa ii mai slabiti coditele

| Lola2013 a răspuns:

O doamna bate la poart unei case, si catelul se ridica in pocioare si spune:Stapanul nu e acasa
Femeia lesina si dupa cateva minute se trezeste si il intreba pe catel:de ce nu ai latrat, ca toti ceilalti?
catelul:nu am vrut sa va speri

| sSakuraSs a răspuns:

Mi-a spus fiica-mea ca si-ar dori niste blugi rupti de ziua ei.
Asa ca i-am cumparat o bicicleta...

Tu ai vreun vis?
- Da
- Care?
- Să mă las de băutură.
- Păi, lasă-te.
- Și pe urmă cum să trăiesc fără vise?

Vine Satan la Dumnezeu și îi spune:
- Primește te rog un păcătos în împărăția ta, deja nu știu ce să mai fac cu el.
- Da ce s-a întâmplat?
- A venit, mi-a ucis toți demonii, toți drăcușorii, iar acum s-a așezat pe tronul meu și strigă "Unde-i aici trecerea la următorul nivel".

Stii ce fac onlteni cand vad un vapor?
Se baga cu capu in apa sa i vada rotile.

Care e asemanarea dintre o bosca testoasa si o blonda?
Amandoua cand cad pe sapate dau din picioare.

Cum sa inceat un oltean band lapte?
A cazut vaca pe el.

Cum fac olteni un gard?
Bat o scandura si scriu etc.

Ce fac olteni cand i-a o fanzela?
O mananca cu paie.

Doi tipi intr-un avion
Unul spune:
-Unde mergei
-In Spania
-Si ce faci acolo?-
-Cobor din avion

Doi olteni pleaca la mute cu cortu.
Unu se trezeste la 4 dimineata :
-Ione trezeste-te
-Ce-i
-ce vezi?
-stelele
-si?
-Luna
-si?
-caru mic
-si?
-caru mare
-si?
-Baaa Gheorgeee Astia nea-u furat crtu.

| bodeamark a răspuns:

O blondă se plimbă cu prietenul ei pe lângă o şosea circulată.
La un moment dat, tipul, fan Mercedes, îi zice:
- Uite un Mercedes Vito!
Blonda, lovită în sentiment, coace ce coace şi, la un moment dat, când vede un BMW, zice:
- Uite un BMW, boule!
trimite unui prieten | (samsi) | (146 voturi)

2. Trei blonde blocate în lift strigau pe rînd "ajutor, ajutor". La un moment dat, una dintre ele:
- Ce-ar fi să strigăm simultan?
Şi încep ele: "simultan, simultan".
trimite unui prieten | (daniela) | (304 voturi)

3. Două blonde stau de vorbă:
- Ştii, ieri mi-am făcut testul de sarcină!
Cealaltă, foarte curioasă:
- Şi au fost grele întrebările?
trimite unui prieten | (samsi) | (188 voturi)

4. Un tip încercând să agaţe o blondă:
- Domnişoară, nu cumva ne-am văzut ieri la grădina zoologică?
- Parcă da, în ce cuşcă eraţi?
trimite unui prieten | (Sergiu_16) | (134 voturi)

5. De ce au blondele întodeauna un cuţit în maşină? Să poată tăia mai bine curbele.

| elena67 a răspuns:

Popa il saluta, in plina strada, pe Garcea.
- Buna, fiule!
- Sarut mana, tata! Am sa te omor in bataie, ca mai nascut tampit!

Maria culegea cirese.Vine Ion si ii ia scara
Ion: Ei, Maria tu cu ce te mai dai jos?
Maria: Cu durex igienic, Ionele

Ion si cu Maria se intorc de la camp, pe scuter. La un moment dat Maria ii spune lui Ion:
- Ioane, uite un om fara cap!
- Unde, Mario?
Dupa un timp:
- Uite, Ioane, inca un om fara cap!
- Tu, Mario, ai vedenii, sau ce?!?
Dupa un timp:
- Uite, Ioane, inca un om fara cap!
La care, Ion ii spune Mariei:
- Mario, auzi tu, indreapta coasa in cealalta parte!

Ion si Maria dorm dusi... La un moment dat, Ion:
- Marie, Marie! Cred ca sunt hoti in casa!
Maria:
- Mai taci ma, Ioane! Mie imi crapa obrazu' de rusine ca nu au ce sa fure si tu imi zici ca sunt hoti!

Maria se intoarce de la spital cu al trelea copil... Cand il vede, Ion ii spune Mariei:
- Auzi, tu Marie, da' cum de-i copilu' asta asa de negru cand noi suntem ase de albi?!?
Maria:
- Ma', Ioane, stii tu ca eu n-am avut lapte sa-i dau in spital asa ca l-o alaptat o negresa si asa s-o facut negru!
Ion nu mai zice nimic!
A doua zi, mama lui Ion vede copilul si-l intreaba pe acesta:
- Auzi, ma' Ioane, da' cum de-i asa de negru coptilu' asta?
Ion
- Pai, stii mama, Maria n-avea lapte sa-i dea sa suga, asa ca l-o alaptat o negreasa! D-aia s-o innegrit!
Mama lui Ion:
- Ioane, nici n-aveam lapte cand erai tu mic si ti-am dat lapte de vaca. Dar niciodata n-am crezut ca ai sa devii un bou!

Doi indragostiti luau o cina.
Barbtul varsa ceva pe rochia femeiei
Femeia:Uite acum arat ca o vaca!
Barbatul: Da si te-ai mai si murdarit pe deasupra

doi hoti au jefuit un camp de porumb. hot1; ma frate dar unde impartim porumbul, daca vine paznicu? hot2:hai in cimitir ca acolo nu trece nici dracu! hot1:dar de unde stim ca nu intra cineva si ne pandeste? hot2:pai fi atent, punem 2 porumbi in poarte si daca se misca inseamna ca a intrat cineva. incep ei sa isi imparta porumbul, cand la un moment dat trece paznicul si asculta la poatra: hoti; unu mie unu tie unu mie unu tie. Paznicul:vai drace, astia isi impart mortii in cimitir. fuge la popa paznicul :parinte am trecut pe langa cimitir si am auzit cum impart dracii mortii. popa se imbraca si asculta la cimitir cu paznicu: hotu1:ma am impartit corect nu? hotu2:da frate dar mai avem doi la poarta.

o femeie care avea un papagal primeste vizita unor vecini cand acestia ajung la usa femeia zice \"intrati intrati\"papagalul baga pe urechi! la masa femeia zice \"mai luati mai luati \" papagalul baga pe urechi! la plecarea acestora femeia zice \"sa mai veniti sa mai veniti! \"papagalul baga si de data asta pe urechi. noaptea venira hotii cand intrara papagalul zice \"intrati intrati \" cand fura le zice \"mai luati mai luati \" iar la plecare \"sa mai veniti sa mai veniti \". morala :nu lasti geamul desfacut!

Cica s-a inventat un robot care prinde hoti. In China a prins in 5 minute 100 de hoti, in America a prins in 5 minute 200 de hoti, in Romania in 5 minute s-a furat robotul.

Bulă împreună cu Strulă discutam la masă:
- Bulă, știi ce ascunde pisica sub nisip?
- Nu, nu știu, zice Bulă. Stiu însă ce asculde câinele tău răspunde Bulă.
- Da! Si ce ascunde Bulă?
- Friptura ta din farfurie.
Sper sa te ajute happy

Funda? happy

| andrei222444666888000 a răspuns (pentru elena67):

Daca vrei un banc sec... uite:Bula si cu Strula stateau pe o banca dar pisica nu era a lorlaughing