| COSMIN457 a întrebat:

Spuneti-mi si mie povestea lui slenderman in romana pe un site sau o spuneti voi

6 răspunsuri:
| llust a răspuns:

E descris ca purtând un costum negru, amintind de imaginea Oamenilor în Negru, şi, după cum sugerează şi numele, e neumană de slab, putând să-şi întindă membrele şi trunchiul la lungimi inimaginabile din punct de vedere uman, pentru a induce frica şi pentru a-şi prinde în capcană prada.
Odată ce-şi întinde membrele, victimele sunt puse într-un fel de stare de hipnoză, neputându-se elibera de controlul mental în niciun fel. Are capacitatea de a crea un fel de lujere din degete şi spate, pe care le foloseşte pentru a se deplasa la fel ca Doctor Octopus, duşmanul de moarte al lui Spiderman. Capacitatea superumană, de întindere a membrelor poate fi văzută ca o asemănare între el şi Dl Fantastic, din Fantastic 4.
Nu se poate trage niciun fel de concluzie finală în ceea ce priveşte victimelor sale, omorâte, ori duse într-o dimensiune sau locaţie secretă, ori asupra a ce ar absorbi, deoarece nu există niciun fel de probe sau cadavre lăsate în urma lui.

Relatările spun că e înalt, foarte subţire, cu nişte braţe lungi şi neumane, şi cu o faţă văzută diferit de fiecare dată( deşi, nu poate fi considerată o faţă din punct de vedere uman).
Rămâne un mister atât ce vrea, cât şi de unde vine. Dovezile indică doar faptul că trăieşte mult mai mult decât noi, oamenii. Se spune că cei care au văzut creatura dispar, sau, chiar mai rău...
Prezenţa creaturii e asociată cu paranoia şi o stare de rău, şi cei care o văd ajung să scrie mesaje bizare la nesfârşit, şi ajung să scrijelească o figură întunecată fără faţă.

Dar cică legenda asta ar fi fost inventată de unii pe un forum şi s-ar fi răspândit pe internet de atunci, intrând în mitologia urbană.
Oricum ar fi, e o legendă foarte bine construită.

| COSMIN457 explică:

L-ai loat dupa tevea.ro

| PredatorOmega a răspuns (pentru COSMIN457):

Scuze ca ma bag da, nu l-a luat de acolo asta e legenda lui care toti o stiu.

| Ivana_Bogdan_1988 a răspuns:

Http://slendergame.com/legend.php
Aici este legenda si tot de acolo poti descarca si jocul

| Infinitulq a răspuns:

Slender Man, de asemenea Slenderman (în română Omul subțire) este un personaj real care a apărut ca un fenomen pe internet în 2009. Acesta (Slender) este descris drept un om slab, nefiresc de înalt, cu o față goală și poartă un costum negru. Acesta are și mâini lungi,iar pe spate tentacule. Desigur, nu este cunoscută cu adevărat înfățișare sa, fiindcă nimeni nu a scăpat din,, tentaculele,, sale, iar sursa imaginilor și înregistrărilor de pe internet este incertă. Slender Man de obicei se plimbă, răpește sau traumatizează oameni, în special copii[1].Acesta este cunoscut în special pentru abilitatea sa de a se teleporta, astfel urmărind oameni și apărând neașteptat în spatele lor.

Legendă[modificare | modificare sursă]
Slender Man este un om subțire -se spune că umblă prin pădurile întunecate din America de Nord și nu numai, iar cine pune un pas în pădurile lui se trezește în mijlocul acestora. Lui Slender îi place să-și chinuie victimele. El se poate teleporta, vrând să facă dreptate în pădurea sa. Există o incertitudine în privirea existenței lui, părerile fiind împărțite.De obicei, odată cu prezența lui, se raportează și dispariții misterioase, motivul pentru care nimeni nu cunoaște comportamentul său.

| PredatorOmega a răspuns:

E descris ca purtând un costum negru, amintind de imaginea Oamenilor în Negru, şi, după cum sugerează şi numele, e neumană de slab, putând să-şi întindă membrele şi trunchiul la lungimi inimaginabile din punct de vedere uman, pentru a induce frica şi pentru a-şi prinde în capcană prada.
Odată ce-şi întinde membrele, victimele sunt puse într-un fel de stare de hipnoză, neputându-se elibera de controlul mental în niciun fel. Are capacitatea de a crea un fel de lujere din degete şi spate, pe care le foloseşte pentru a se deplasa la fel ca Doctor Octopus, duşmanul de moarte al lui Spiderman. Capacitatea superumană, de întindere a membrelor poate fi văzută ca o asemănare între el şi Dl Fantastic, din Fantastic 4.
Nu se poate trage niciun fel de concluzie finală în ceea ce priveşte victimelor sale, omorâte, ori duse într-o dimensiune sau locaţie secretă, ori asupra a ce ar absorbi, deoarece nu există niciun fel de probe sau cadavre lăsate în urma lui.

Relatările spun că e înalt, foarte subţire, cu nişte braţe lungi şi neumane, şi cu o faţă văzută diferit de fiecare dată( deşi, nu poate fi considerată o faţă din punct de vedere uman).
Rămâne un mister atât ce vrea, cât şi de unde vine. Dovezile indică doar faptul că trăieşte mult mai mult decât noi, oamenii. Se spune că cei care au văzut creatura dispar, sau, chiar mai rău...
Prezenţa creaturii e asociată cu paranoia şi o stare de rău, şi cei care o văd ajung să scrie mesaje bizare la nesfârşit, şi ajung să scrijelească o figură întunecată fără faţă.

Dar cică legenda asta ar fi fost inventată de unii pe un forum şi s-ar fi răspândit pe internet de atunci, intrând în mitologia urbană.
Oricum ar fi, e o legendă foarte bine construită.