| AndreiWeisz a întrebat:

Stie cineva care este greutatea maxima pe care o duce un pat din acela din vagonul de dormit al unui tren? Merg pana la Iasi cu trenul si am luat bilet la cuseta, iar aparent am patul de la mijloc. Ma gandesc sa vorbesc cu cel/cea care sta jos sa facem schimb, eu am 135 de kg, nu cred ca tine patul ala atat. Are cineva vreo idee?

13 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

N-am idee cat tine patul, dar poti face schimb cu unul din cei ce au patul de jos.

| ziftode a răspuns:

Nu am auzit de nici o limita de greutate la paturile alea
sunt destul de bine fixate, si au 2 praguri prinse in structura de rezistenta, daca se rupe unul atunci poti sa intrii in panica

insa sunt relativ sigur ca o sa te roage sa faci schimb big grin

| AndreiWeisz explică (pentru ziftode):

Sper, ma gandesc ca nu tine musai se afle daca pic pe el/ea cu patul laughing

| ziftode a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Pai, daca arati ca orice aproape de cum arati in poza, ar trebui sa fie cineva mai solid ca tine ca sa nu "realizeze"winking

| AndreiWeisz explică (pentru ziftode):

Am mai slabit vreo 5 kg fata de poza de profil, dar nu-s prea diferit oricum

| BuLaNNNeL a răspuns:

Te vor ruga ei sa faci schimb rolling on the floor. Cum mai merg antrenamentele?

| Itanul a răspuns:

Sunt rezistente, nu te teme. Ma intreb daca incapi. happy Ma gandesc ca esti si voluminos.

| AndreiWeisz explică (pentru Itanul):

Ma gandesc ca nu prea bine, sunt lat in spate

| Itanul a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Patul (toate sunt egale) e cam ingustut. Dar macar stai intins, nu ghemuit pe scaun. Drum bun!

| AndreiWeisz explică (pentru Itanul):

Mersi, o sa fie nevoie. 18 ore nu sunt tocmai putine

| darrio2007 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

De unde mergi pana la Iasi, de faci 18 ore?

| AndreiWeisz explică (pentru darrio2007):

Timisoara

| darrio2007 a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Oho! Ai de mers.