| ことみ a întrebat:

Stie cineva ce este un widget?

2 răspunsuri:
| haifisch a răspuns:

A zis bine Madutzyka. Dar numai ca nu e numai la telefon. Widget-ul e o aplicatie micuta care poate fi instalata pe un telefon, pc etc. Se poate conecta la internet. Si mai dau si eu cateva exemple: numaratoare inversa, vremea etc. Sunt create in JavaScript, Flash sau un amalgam de HTML cu CSS, Java etc.

| MaDuuMaDuTZ a răspuns:

Widget-ul este o optiune care poate fi pusa in sectiunea 'Acasa' a telefonului.
-Ceas
-Cadru fotografie
-Cautare Google
-Calendra
-etc.
Sper ca te-ai referit la widget-uri de telefon.Doar sensul asta il stiu eu.Cei care stiu ca am gresit nu-mi sariti in cap. Sper ca te-am ajutat!