| Winners10 a întrebat:

Stie cineva daca se poate ajunge in zona cu centrala de la Cernobal pentru a se vizita sau este interzis accesul?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este interzis cu gard de sârmă și paznici, sunt doar indicatoare pe care scrie că este primejdios. Nu chiar călare pe centrală dar în acel fost oraș.
Dar nu este indicat. Cu cât mai multe radiații încasezi în viață, cu atât mori mai repede.

| Winners10 explică (pentru sadrian46):

Ma gandesc ca s-au dus radiatiile de atatia zeci de ani

| mihai69 a răspuns (pentru Winners10):

Te gândești greșit. O să treacă zeci de mii de ani și nu va mai fi „ca înainte".
===
On topic: http://www.chernobyl-tour.com/chernobyl_rules.html
Deci e musai să ai 18 ani.
http://dazv.gov.ua/en/visiting-the-zone.html
Pe pagina asta ai și trimiteri către rute, având marcate pe ele și nivelul radiațiilor la zi.

| mariusmac85 a răspuns:

Hristos S-A Inaltat! Ai uitat sa specifici unde In Ucraina?

| suntserios a răspuns (pentru mariusmac85):

Exista si alt cernobil?