| Winners10 a întrebat:

Stie cineva daca vrei sa vizitezi lagarul ( inchisoarea ) de la Auschwitz se poate vizita? Adica se poate intra si inauntru? Nu numai din exterior

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il vizitezi in Youtube gratuit

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Muzeul este deschis tot timpul anului, șapte zile pe săptămână, cu excepția zilei de 1 ianuarie, 25 decembrie și a duminicii de Paște. Puteți începe vizita în următoarele ore *:

7:30 - 2:00 PM decembrie
7:30 - 3:00 PM Ianuarie, noiembrie
7:30 - 4:00 februarie
7:30 - 17:00 martie, octombrie
7:30 AM - 6:00 PM Aprilie, mai, septembrie
7:30 AM - 7:00 PM Iunie, Iulie, August
* Acestea sunt orele de intrare în Muzeu. Un vizitator poate rămâne in muzeu 90 de minute de la ultima oră de intrare (adică 5.30 în februarie sau 8.30 în iulie).
Din ce am citit pe site-ul lor se pare ca este bine sa rezervi vizita anterior! Asta se poate face prin telefon sau e-mail ( la adresa: reservation. office@auschwitz.org): +48 33 844 81 00 sau 80 99 cu 2-5 zile inainte.
Te mai poti documenta si aici: http://bit.ly/2Gh375f

| RoCkKiD a răspuns:

Da, e muzeu acum.

| RAY a răspuns:

Https://krakau-reisen.com/auschwitz-reservierung,b,154

1,5 milioane de pers viziteaza anual

se poate face o rezervatie, pentru 1-9 persoane, pretul Preis: 25 PLN oder 15 PLN, intre orele

https://visit.auschwitz.org/

se face un tur man interior, exterior, daca vrei in limba ta platesti, cei peste 10 persoane au un ghid, nu stiu daca e si ghid in lb ro

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate, e muzeu