| Liviu131 a întrebat:

Stie cineva exact cate lebede mai sunt pe lacul parcului IOR - Bucuresti (Aprilie 2018)?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti e fomica?

| ziftode a răspuns:

Lol, ce intrebari pui tu
ai vreo dovada oarecare ca lebedele stau numai pe lacul ala si nu zboara in alta parte?
ca cineva sa stie
E X A C T
cate lebede "mai sunt"
sau crezi ca tiganii fac, ce stiu mai bine: fac lebede fripte?

| Liviu131 explică (pentru ziftode):

Primaria a adua acum cativa ani doua perechi. In 2017 au facut pui care au disparut prin toamna... erau si stiri prin care primarul anunta ca ofera recompense pentru cei care pot da informatii despre pui.

Eu nu am vazut decat o pereche in ultima vreme. Eram doar curios sa stiu daca sunt mai multe, daca a mai adus primaria inca vreo pereche sau daca o sa dispara. Intrebarea mea cred ca are sens daca esti in subiect.
Lebedele nu prea migreaza, apropo. Cuvantul "exact" are ce cauta in intrebare Documenteaza-te inainte!

| Lostlyric a răspuns:

Acum doua saptamani, am vazut trei. Dar nu cred ca mai sunt aceleasi care erau la inceput, cand le-au adus. Intre timp, doua din trei, facusera 4 boboci si suspectez ca cele de acum sunt bobocii.

| TheCrazyPlayer a răspuns:

Crezi ca incepe cineva sa le numere?

| Liviu131 explică (pentru TheCrazyPlayer):

Initial cred ca primaria a adus doua perechi (adica 4 lebede), apoi anul trecut au facut pui care au fost furati, primarul a anuntat in presa recompense pentru cine da informatii. In fine, in ultima vreme eu nu am vazut decat o pereche.

Referitor la comentariul tau si in acest conext, pe lac nu ar putea fi mai mult de, sa zicem 10 exemplare daca intre timp primaria a mai adus cateva perechi. Banuiesc ca poti numara pana la 10, nu? Speram sa raspunda cineva de la locala sau primarie... sau care are informatii referitor la treaba asta.