Stie cineva o scoala de dans prin Braila? Dar nu din astea de salsa, populara sau alte dansuri de genu...

Răspuns Câştigător
| nikywillrock a răspuns:

Pai streedance-ul a pornit din dansurile de societate... miscarile nu trebuiesc neaparat invatate, poti sa le faci tu..ideea e cum imi spunea coregraful meu e sa dansezi in fiecare zi... daca asculti hip hop sau RnB sau orice dansant si melodia iti cere sa te misti, pai misca-te big grin. Sper ca ai o oglinda si ceva spatiu pe acasa. Iar videourile date sunt pentru inspiratie, nu trebuie imitate miscare cu miscare, ca de multe ori nici macar cei care au facut miscarile nu le respecta in totalitate, ca asta e street dance-ul.

9 răspunsuri:
| nikywillrock a răspuns:

Se pare ca nu exista un club de street dance prin braila...eu practic de un an si sunt din iasi...nu stiu cati ani ai dar daca iti place sa dansezi hip hop old school sau new style, ori jazz, funk si house prin casa. E cam singurul sfat folositor pe care i l-as putea da. :(
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Am 19 ani...

Răspuns utilizator avertizat
| nikywillrock a răspuns (pentru shoriceludebiblioteca):

Imi pare rau ca esti genul de persoana care isi face idei preconcepute..habar nu ai despre ce vorbesti, ai vazut doar un video si totusi tu ti-ai dat cu parerea. Iar din parerea ta rezulta ca intreaga cultura street dance e un dans tampit si urat... da prietene, ai vizualizat doar un singur video, si tu om de Romania iti dai cu parerea. I hope you'll die into the darkness corner of hell you fcking bast*rd.

Sunt suficiente. Mersii mult. Astfel de videoclipuri am vazut si eu, dar pe mine ma intereseaza mai mult sa invat miscarilehee hee alaturi de o trupa ceva... Dar cum Braila e mica sad

| nikywillrock a răspuns (pentru AppleTime):

Pai streedance-ul a pornit din dansurile de societate... miscarile nu trebuiesc neaparat invatate, poti sa le faci tu..ideea e cum imi spunea coregraful meu e sa dansezi in fiecare zi... daca asculti hip hop sau RnB sau orice dansant si melodia iti cere sa te misti, pai misca-te big grin. Sper ca ai o oglinda si ceva spatiu pe acasa. Iar videourile date sunt pentru inspiratie, nu trebuie imitate miscare cu miscare, ca de multe ori nici macar cei care au facut miscarile nu le respecta in totalitate, ca asta e street dance-ul.

| Marin_Ady_1969 a răspuns:

Total dance Braila intra pe fbk