| alexandra_2644 a întrebat:

Stie cineva un program, un site, ceva.ca sa pot invata sa scriu cu ambele maini la calculator eventual sa nu ma mai uit la tastatura cand scriu sa scriu mai repede exercitii ceva

7 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Cu timpul te inveti tu sa scrii repede, din obisnuintahappy

| Alphawolf a răspuns:

@coco: Programe sunt multe, ex adresa data de mine este un prog
care te invata cum sa scrii fara sa te uiti la tastatura
Uite aici inca o adresa:http://download.cnet.com/......13570.html

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Intra pe chat-uri si vb mereu. O sa te obisnuiesti cu tastatura! Eu scriu cu am bele maini de la inceput.Nu pot cu una. Fara ochi mai putin...Este mai greu.Totul e sa exersezi.Foloseste mereu tastatura chiar daca ai microfon! Incearca sa nu te uiti uneori.Asa vei invata.
Scuze eu nu am gasit site uri! Sper ca ti am fost de ajutor! Te pup dulce! Succes

| Ove a răspuns:

Nu cred ca vreun site care sa te invete asa ceva, program nici atat. Dar te pot ajuta cu un sfat:pentru inceput chiar daca scrii greu si te uiti tot timpu la tastatura incearca sa scrii numai cu ambele maini dupa ce te-ai invata sa scrii cu ambele maini uitate de cateva ori peste tastatura si incearca sa memorezi cum sunt aranjate literele.Cu putin exercitiu ai sa reusesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MECASOFT. Eu îl folosesc la scoală și acasă e foarte bun și ușor de folosit. Trebuie sa știi ca degetele se așeză într-un anumit fel pe tastatura dar cred ca programul îți explica foarte bine. Nu știu dacă exista și o versiune în engleza a programului, eu o în spaniolă și tastatura spaniola diferă de cea americana (cea americana se folosește în România.)

Sper sa fi fost de ajutor dacă e ceva ce ți-e neclar da-mi un privat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://romanian-speedtest.10-fast-fingers.com/ ai aici pe site in mai multe limbi :) succes :P

| BoyCluj2013 a răspuns:

Hmmm asta vine din obisnuinta, cu timpul te vei invata, asa m-am invatat si eu sa scriu cateodata chiar ca nu ma mai uit la tastatura, si scriu si foarte repede, dar corect (cateodata mai gresesc, ceea ce e omeneste). Invata-te sa scrii cu ambele maini scriind propozitii scurte. sau asa cum zice,, Alexandra13''